Grudzień jest jednym z kilku miesięcy, w których chętnie sięgamy po alkohol. Okazji ku temu nie brakuje – a to mikołajki, a to święta, a to sylwester. Warto przy tej okazji pamiętać jednak, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu wpływa znacząco wpływa na nasze zachowanie i zdrowie.

Praktycznie każda dawka alkoholu powoduje obniżenie sprawności funkcjonowania układu nerwowego. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że napoje wyskokowe sieją wręcz spustoszenie w naszym organizmie. Weźmy na przykład wino –
każde wypite 250 ml to 500 ml wydalonego moczu, co łatwo doprowadza do odwodnienia organizmu, w tym również skóry. W konsekwencji jest ona coraz bardziej sucha i podrażniona. Przez alkohol na twarzy uwydatniają się zmarszczki, cera przybiera brzydki szary odcień, pojawiają się sińce pod oczami. Na dodatek wypłukują się wszystkie witaminy niezbędne dla zachowania urody – wśród nich między innymi witaminy z grupy B, kwas foliowy, a przede wszystkim witamina A oraz wapń. Poza tym “znika” cynk, czego konsekwencją jest słabsza kondycja włosów – są łamliwe, mają rozdwojone końcówki i nadmiernie wypadają – a także paznokci. Negatywne konsekwencje niesie za sobą nawet picie drinków. Duża zawartość cukru i alkoholu to wręcz wybuchowa mieszanka dla naszej cery.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *