Piękna, pachnąca i lśniąca łazienka to marzenie wielu z nas. Aby jednak wyglądała perfekcyjne każdego dnia, musimy regularnie wykonywać wszystkie prace związane z utrzymaniem ładu i czystości. Pomóc nam w tym może kilka sprawdzonych, domowych sposobów.

Kuchnia i łazienka to pomieszcza, w których o porządek i higienę trzeba dbać w sposób szczególny. A, że z łazienki korzystają wszyscy domownicy (plus ewentualnie goście) utrzymanie w niej perfekcyjnego porządku czasem staje się nie lada wyzwaniem. Najistotniejszą rzeczą jest zabezpieczenie jej przed pleśnią i wilgocią. Niezastąpiony okaże się brykiet węgla drzewnego – gdy ustawimy go w naczyniach w łazience zadziała jak pochłaniacz wilgoci. Pod specjalnym nadzorem muszą być też fugi – aby nic się z nimi nie działo, należy pocierać je co jakiś czas białą świecą. Pamiętajmy też o systematycznym czyszczeniu ich. W tym celu sprawdzi się proszek do pieczenia. Wystarczy nanieść go na określone miejsca i pozostawić na 30 minut. Podobnie zadziała soda oczyszczona zmieszana z octem w proporcji 1:1 czy sam ocet z wodą (1:2) i kropelką cytryny dla zabicia zapachu.

Podczas sprzątania nie można zapominać też o słuchawce od prysznica i bateriach. Aby pięknie lśniły, należy przygotować im kąpiel z… octu. Wystarczy namoczyć nim płatki kosmetyczne, obłożyć i owinąć w foliowy woreczek. Całość zostawić na noc, a rano dokładnie wyszorować szczoteczką do zębów i przetrzeć czystą szmatką. Kamień i rdzę usunie również cytryna. Wystarczy przekroić ją na pół i przetrzeć wszystkie elementy, na których zgromadził się osad.

W łazience sprawdzi się też… wosk samochodowy. Wystarczy pokryć nim glazurę raz na pół roku, a będzie się wolniej brudzić. Na dodatek plamy z wody nie będą w ogóle widoczne. Do płytek mycia płytek systematycznie stosujmy roztwór wody i octu. Na zakończenie, aby nabrały pięknego połysku, najlepiej umyć je płynem do mycia okien.

Bardzo ważnym elementem w łazience jest toaleta. Musi być ona utrzymana w nieskazitelnej czystości. Regularne czyszczenie środkiem dezynfekującym powinno przynieść oczekiwany efekt.

Facebook Comments

Hits: 78

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *