Moda z impetem wkracza niemal w każdą część naszej codzienności. Nie inaczej jest w przypadku… choinek. Producenci prześcigają się w coraz nowszych, oryginalniejszych i ciekawszych ozdobach. Do dyspozycji mamy różne kształty i kolory. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Z mody nie wychodzą tradycyjne dekoracje. W sklepach czekają na nas zawieszki w kolorystyce srebra, złota, bieli, czerwieni i zieleni. Różne odcienie tych kolorów od lat zarezerwowane są właśnie dla świąt Bożego Narodzenia. Bardzo popularne są także kolory indygo, fuksji i wrzosu. Choinka z takimi ozdobami z pewnością będzie “trendy”. Od kilku sezonów hitem jest też drzewko w stylu disco. Tak, tak – wszystko musi na nim błyszczeć i mienić się niczym klubowa kula. Koniecznie trzeba zawiesić srebrne i złote bombki oraz lametę. Doskonale pasują też białe i szklane ozdoby. Można spryskać ją lekko śniegiem w sprayu lub kolorowym, mieniącym się brokatem. Choinka powinna się ładnie świecić. Miłośnicy ekologii z kolei powinny postawić na słomiane, papierowe i naturalne ozdoby. Gwiazdki, aniołki, zabawki, papierowe kwiaty, plastry suszonych owoców, orzechy, pierniczki i jabłuszka. Po prostu ozdoby, które łatwo się rozkładają, nie są z plastiku i nie zatruwają środowiska. Oczywiście, choinka w stylu eko musi być obowiązkowo sztuczna, aby wykorzystać ją wiele razy i nie przyczyniać się do wycinania drzew.
Poza tym ogromną popularnością cieszą się też choinki w stonowanej kolorystyce i z motywem przewodnim. Wybieramy więc jeden, dwa lub trzy pasujące do siebie kolory. Można również zdecydować się na konkretny rodzaj dekoracji, np. okrągłe, szklane bombki w połączeniu z soplami. Wybierając jeden kolor możemy zaszaleć z jego odcieniami. Urozmaiceniem może być również faktura dekoracji – niektóre ozdoby mogą być gładkie, inne matowe. Jednak wystrój takiej choinki musi być stonowany. Nie możemy zawiesić wszystkiego, co udało nam się do tego pory nagromadzić. Obowiązuje tutaj zasada prostoty i minimalizmu. Takie świąteczne drzewko nie może być pstrokate.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *