Jak mogę nie kupić tej sukienki skoro tak świetnie w niej wyglądam? A te buty! Są wprost idealne i na dodatek mają obniżoną cenę! Do tej stylizacji koniecznie muszę kupić nową szminkę i lakier do paznokci, i kolczyki, i oczywiście odpowiednią bieliznę – znacie to? Właśnie! Która z nas choć raz nie dała się ponieść zakupowemu szaleństwu? Jeśli zdarza się to od czasu to czasu to żaden problem. Gorzej, gdy szaleństwo ogarnia nas podczas każdych zakupów…

Wybierając się do hipermarketu powinnyśmy przede wszystkim rozgraniczyć, czy idziemy na poszaleć po sklepach w celu znalezienia ubrań czy butów, czy idziemy na zakupy spożywcze. Zarówno w jednym i w drugim przypadku określmy budżet, którym dysponujemy. Dzięki temu narzucamy sobie pewnego rodzaju granice zakupowe. Jeśli podczas robienia zakupów uda nam się coś zaoszczędzić, to świetnie. A jeśli zbliżamy się do przekroczenia granicy, zrezygnujmy z niektórych produktów. Wychodźmy z założenia, że kupujemy to, co rzeczywiście jest nam niezbędne.
Gdy robimy planujemy spożywcze, warto wcześniej zrobić jadłospis na cały tydzień, dzięki któremu stworzymy listę niezbędnych produktów. Nie zapomnijmy też o środkach czystości, kosmetykach i innych niezbędnych w domu produktach. Przy tej okazji można zrobić szacunkowe wyliczenia, ile powinnyśmy mniej więcej wydać. W trakcie robienia zakupów pamiętajmy, by trzymać się listy, którą przygotowaliśmy. Dokładnie sprawdzajmy też datę przydatności do spożycia wszystkich produktów, które lądują w naszym koszyku. Na zakończenie, nie dajmy się zwieść promocjom. Dlaczego? Bo w domu może okazać się, że kupiłyśmy różne produkty tylko dlatego że ich cena była kusząca, a które właściwie do niczego nam się nie przydadzą. Podobnie zresztą ma się sprawa w przypadku ubrań – nie podejmujmy decyzji pod wpływem chwili, bo może się okazać, że dokładnie identyczną sukienkę mamy w szafie i… na dodatek nigdy jej nie założyłyśmy.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *