Nie ukrywajmy – każdy z nas jest łasy na komplementy. Rośniemy w oczach, gdy ktoś doceni nasze zalety, urodę czy inteligencję. Z różnego rodzaju pochwał cieszą się szczególnie… mężczyźni – choć może nie zawsze potrafią to pokazać.

Zacznijmy jednak od sprawy podstawowej – komplementy muszą być przede wszystkim szczerze, ewentualnie delikatnie podrasowane. Nie powiemy przecież cherlawemu intelektualiście, że ma niesamowite ciało, bo od razu uzna, że z niego szydzimy i uzyskamy efekt odwrotny.
– Jeśli chcemy skomplementować jego ciało, skupmy się na jednej, ważnej dla nas cesze fizycznej, którą wychwalamy pod niebiosa. Mogą to być oczy, usta, włosy – wszystko, co rzeczywiście nas urzeka.
– Mężczyźni uwielbiają czuć się potrzebni – poproś go więc o radę (nawet, jeśli w rzeczywistości właściwie jej nie potrzebujesz). Aby podkreślić, jak ważne dla ciebie jest jego zdanie, powiedz coś w stylu “ty to zawsze mi najlepiej poradzisz”.
– Faceci uważają, że są mistrzami kierownicy – gdy więc podczas jazdy będziemy zaznaczać, jak znakomicie odnajdują się na drodze, będą wniebowzięci!
– Mężczyzna, z którym się spotykasz, jest mądry? Skomplementuj jego wiedzę i powiedz mu, jaki jest niesamowity.
– Doceń to, że mężczyzna długo myślał czy wybrać koszulę w kratkę czy w paski.
– Podkreślaj, że lubisz spędzać czas z jego rodziną czy przyjaciółmi – to dla niego bardzo ważne, uwierz!
– Twój mężczyzna postanowił ci coś ugotować albo przygotować drinka? Pochwal go za to! Nawet, jeśli jego starania niekoniecznie miały odzwierciedlenie w smaku potrawy, doceń chęci.
– Jeśli twój facet ma duże poczucie humoru, powiedz mu otwarcie, że ci się ono podoba i nikt tak jak on nie potrafi rozbawić cię do łez.
– Nie szczędź komplementów dotyczących jego umiejętności w łóżku – im bardziej komplementujesz jego umiejętności seksualne, tym bardziej będzie się on starać i będzie bardziej kreatywny.
– Podkreślaj, że to właśnie on sprawia, że czujesz się bezpiecznie.
Pamiętaj, aby do całej gamy komplementów dodać arsenał „ochów” i „achów” – to z pewnością umocni ich wartość.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *