Książka #BiznesMama

Współczesne kobiety, mają bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Ich życie podzielone jest na kilka etapów. Dom, praca, rodzina i inne obowiązki. W XXI wieku większość kobiet, już nie jest tylko „strażniczkami domowego ogniska”. Posiadają pasje, cele i ogromne ambicje. Ich aktywność zawodowa, rozwija się w zawrotnym tempie. Bizneswomen odchodzi do lamusa – czas na Biznes Mamę! O nowej roli kobiet w naszym świecie, opowiada Marta Gargas- autorka książki „#BiznesMama – biznes urodzony w domu” – właścicielka firmy, trener mentalny oraz matka. Opowiada w bardzo przejrzysty i interesujący sposób o swoich doświadczeniach, spostrzeżeniach. W książce pojawiły się także wywiady ze znanymi i inspirującymi kobietami. Wśród nich pojawiły się m.in Beata Sadowska, Ola Budzyńska czy Katarzyna Bosacka – co łączy je wszystkie?

Kim jest dziś BiznesMama?

Autorka książki Marta Gargas opisuje ją bardzo krótko, ale konkretnie „„#BiznesMama to kobieta, która będąc mamą, nadal jest kobietą”. W tym jednym zdaniu znajduje się cały sens roli kobiet w XXI wieku. Pracuje, prowadzi własny biznes, zajmuje się domowymi obowiązkami i wychowuje dziecko lub dzieci. Ma pomysł na siebie, realizuje plany zawodowe, kształci się i podnosi kwalifikacje. Jednocześnie spełnia się w roli matki. Dzieci są dla niej bardzo ważne, najważniejsze na świecie – jednak nie zamyka swojego życia tylko dla nich. Rozwój osobisty i zawodowy jest nieodłącznym elementem życia Biznes Mamy.

Książka „#BiznesMama – biznes urodzony w domu” .  Dla kogo?

Autorką książki jest Marta Gargas, licencjonowany trener Structogram Polska®. Także trener mentalny sportowców, szczególnie Polskiej Kadry Narodowej w siatkówce na siedząco. Marta jest obecnie mamą 3 chłopców. Od lat prowadzi własną firmę. Książka „BiznesMama” to zbiór bardzo osobistych przemyśleń i doświadczeń autorki, które wzbogacone są wywiadami z ciekawymi osobami. To książka dla każdej kobiety, która  pracuje, prowadzi własną firmę lub planuje coś zmienić w swoim życiu. Marta w bardzo jasny, klarowny i niekiedy zabawny i wzruszający sposób udowadnia nam, jak naprawdę wygląda dziś życie współczesnych kobiet. Nie ma tematów tabu, nie owija w bawełnę – wszystko szczere i prawdziwe. Opisuje relacje zawodowe, zwraca uwagę na zachowania dzieci czy męża.  Zdaje siebie sprawę, że życie nie jest kolorowe, i trzeba je przyjąć takim jakim jest, starając się aby było tylko lepsze. W książce odnajdziemy, też serie krótkich ćwiczeń, dlatego warto podczas lektury mieć przy sobie ołówek. Krótkie zadania, pozwolą nam spojrzeć na niektóre sytuacje w nieco inny sposób, skłonią do refleksji i przemyśleń.

Książka wzbogacona wywiadami

Ciekawym pomysłem w książce „#BiznesMama”, są wywiady z kobietami –aktywnymi zawodowo mamami. Wśród nich odnajdziecie wywiad m.in. z Beatą Sadowską – znaną dziennikarką telewizyjna i radiową, która wychowuje dwóch chłopców.  Beata bardzo szczerze opowiada o swoim życiu, o pogodzeniu roli matki, pasjonatki dalekich podróży ale też o skutkach swojej pracy. To jeden z najbardziej ciekawych i inspirujących wywiadów jakie odnajdziecie w książce Marty Gargas. Warty uwagi jest też, wywiad z Katarzyną Wajs, która jest żoną marynarza i matką dwójki dzieci. Prowadzi blog i cykl spotkań „Żona marynarza” z prelekcjami, wspólną zabawą nad morzem. Opowiada o swoim niełatwym życiu, samotności, marzeniach i powrotach męża, które zawsze wywracają wszystko do góry nogami. W książce znalazły się wywiady z wieloma inspirującymi kobietami: Olgą Budzyńską – znaną jaką „Pani Swojego Czasu”, dziennikarką Katarzyną Bosacką,  specjalistką brafittingu Izabelą Sakutovą, wydawcą książek Sylwią Chrabałowską, fizjoterapeutką Beatą Kurdynowską, pisarką Małgorzatą Sambor-Cao oraz z Anną Urbańską– Master trenerem Stuctogram®.

Dlaczego warto przeczytać książkę „BiznesMama – biznes urodzony w domu”?

Jest to książka nieoczywista, zaskakująca. Nie jest to typowy poradnik, który mówi co i jak masz zrobić. To świetna publikacja  pełna energii, motywacji do działania. Pokazuje kobietom, jak są ważne i potrzebne – zawodowo i prywatnie. Czytając „#BiznesMama” niejednokrotnie poczujesz bliskość z autorką książki, poczujesz z nią pewną emocjonalną więź tak jakby „pisała właśnie o mnie”. Szokujący i bardzo osobisty ostatni rozdział nie jedną z Was wbije w fotel, tak że będziecie szukać chusteczek. To cenna i ważna pozycja w codziennym życiu typowej #BiznesMamy.   Kupując książkę #BiznesMama wspierasz Hospicjum Nadzieja w Toruniu. Z każdego sprzedanego egzemplarza książki 2 zł przekazywane jest na pomoc dzieciom.   Ilustracje do książki wykonała: Kinga Kulawiecka, Pracownia Bajkowo Książka dostępna jest na http://martagargas.pl/index.php/kategoria-produktu/biznesmama/

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *