Łóżko do sypialni ma nie tylko zapewniać komfortowy i zdrowy wypoczynek, ale też zdobić wnętrze. Na szczęście obecnie nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem dla siebie idealnego mebla. Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu meblarskiego. Nie mówiąc już o sklepach internetowych, gdzie można liczyć na jeszcze większe bogactwo i różnorodność asortymentu.

Zdrowy sen i piękne wnętrze dzięki dobrze dobranemu łóżku

Ogromną popularnością wśród łóżek do sypialni cieszą się te drewniane i tapicerowane. Jeśli marzy nam się zakup solidnego, naprawdę dobrej jakości łóżka, które będziemy eksploatować przez długi czas, warto wybrać to wykonane z drewna. W jego przypadku można mówić o uniwersalności, pasować będzie do praktycznie każdej aranżacji wnętrza. Drewno to naturalny surowiec, klasyka, piękno w prostocie. Nie ma znaczenia to, czy urządziliśmy sypialnię w stylu tradycyjnym, nowoczesnym czy skandynawskim bo tego typu mebel zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Z kolei na korzyść łóżka tapicerowanego przemawia większa elegancja i wygoda. Twarde i ostre krawędzie zostały obite miękką i wygodną tkaniną. Do tego dochodzi duży zagłówek, który wspaniale sprawdza się podczas czytania książki czy oglądania filmu wieczorną porą. Osobom szukającym czegoś naprawdę unikalnego można śmiało polecić łóżko kontynentalne, które składa się z aż trzech materacy. Spanie na nim staje się czystą przyjemnością.

Przy wyborze łóżka trzeba mieć na uwadze jego wymiary. W przypadku tego dwuosobowego zaleca się wybrać modele mające szerokość co najmniej 160 cm, ale jeszcze większe możliwości daje 180 cm. Przy ograniczonym metrażu można zdecydować się na węższe łóżko, czyli takie o szerokości 140 cm – najlepiej z zagłówkiem, który stanie się dodatkową półką. Od mebla należy wymagać solidności i stabilności. Na koniec pozostaje kwestia doboru odpowiedniego materaca, z naciskiem na optymalną twardość. Nie może być zbyt miękki ani za twardy, co skutkować będzie po prostu dyskomfortem i nawet dolegliwościami bólowymi, szczególnie ze strony kręgosłupa.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka 90×200

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *