“Dzisiaj, 17 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach zakażeń SARS-CoV-2. Zachorowały trzy osoby, które przebywają w szpitalach w Tychach i Częstochowie.”

“Jak poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego jedną z zakażonych osób jest kilkuletnie dziecko.

Małe dziecko przebywa w szpitalu w Częstochowie. Koronawirusem zaraziło się od osoby z najbliższego otoczenia – poinformowała Kucharzewska.”

Z innych źródeł – nie jest potwierdzone, czy dziecko jest mieszkańcem Częstochowy czy tylko zostało tutaj przewiezione z innego miasta. Z nieoficjalnych źródeł dziecko, które przebywa w częstochowskim szpitalu pochodzi z Zawiercia.

Niepotwierdzone info: z chorym dzieckiem przebywa jego matka. Testy matki dziecka nie wykazały zakażenia, zadecydowano o ponownym przeprowadzeniu testów.

“Z kolejnymi dwoma zakażeniami SARS-CoV-2 mamy również do czynienia w Tychach.”

źródło: Eska Śląsk

Przeczytaj również:

CIĘŻARNA ŻONA ZAKAŻONEGO MĘŻCZYZNY Z TYCH PRZYWIEZIONA DO CZĘSTOCHOWSKIEGO SZPITALA – NIEOFICJALNE ŹRÓDŁO – INFORMACJA NIE POTWIERDZONA PRZEZ MZ

info z Gazeta Wyborcza dotyczące dziecka w częstochowskim szpitalu: https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,25796046,pierwszy-przypadek-zakazenia-koronawirusem-w-czestochowie-to.html

 

 

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *