Reuters poinformował o liście kosmetyków z toksycznymi substancjami. Francuska organizacja konsumencka UFC Que Choisir opublikowała listę 185 kosmetyków, które – jej zdaniem – mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Chodzi m.in. o dezodoranty, kremy, szampony, płyny po goleniu, pasty do zębów i perfumy.

Wśród producentów dezodorantów i antyperspirantów z toksycznymi substancjami znajdują się między innymi: L’Oréal, Vichy La Roche Posay, Nivea,  Dove, Rexona, Adidas, Playboy, Yves Rocher, Uriage, Avène, Axe, SVR, Urlage, NUXE,

Pełna lista dezodorantów i antyperspirantów znajduje się tutaj

Ponad 100 produktów z listy UFC-Que Choisir posiada substancje zmieniające gospodarkę hormonalną organizmu, a ponad 50 z nich ma chemiczny filtr Ethylhexyl Methoxycinnamate, który jest dodawany do kremów z filtrem UV, przenika przez skórę i zachowuje się jak hormony.

Producenci kosmetyków uspokajają

W odpowiedzi na badania, Francuskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków (FEBEA) podkreśliło, że sprzedawane w Europie kosmetyki wytwarzane są zgodnie z przepisami europejskimi, które uważa się za najbardziej restrykcyjne na świecie.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *