Apteki wręcz uginają się od produktów, które mają zwalczyć infekcje bakteryjne i wirusowe, a także wzmocnić nasz układ odpornościowy. Które produkty są naprawdę skuteczne? Na co postawić? Najlepiej na sprawdzone metody! A do takich będą należeć przede wszystkim specyfiki przygotowywane od dawien dawna w domowym zaciszu.
Syrop z czarnuszki
Czego będziemy potrzebować?
-
100 ml zmielonych nasion czarnuszki,
-
200 ml miodu lipowego,
-
łyżeczkę olejku tymiankowego,
-
łyżeczkę zmielonego korzenia imbiru (najlepiej świeżego).
Wszystkie składniki należy ze sobą połączyć, a następnie podgrzać na parze lub w kąpieli wodnej do maksymalnej temperatury 30 stopni Celsjusza. Powstały syrop najlepiej przelać do mniejszych buteleczek. Powinny być one przechowywane w chłodnym miejscu. W razie infekcji syrop można pić po łyżeczce 2-3 razy dziennie.
Syrop z czarnej morwy
Czego będziemy potrzebować?
Oczywiście owoców morwy – można je kupić chociażby w sklepach ze zdrową żywnością, bądź w internecie. Owoce należy umyć, włożyć do garnka i rozgnieść, a następnie przykryć i umieścić w lodówce na 4 dni. Gdy owoce puszczą sok, wystarczy je przecedzić, a następnie gotować go przez kilka minut razem z cukrem. Powstały syrop najlepiej przelać do małych buteleczek i przechowywać w temperaturze pokojowej. Kiedy sięgnąć po syrop? Gdy dopadnie nas infekcja – powinniśmy go pić po łyżce 3-4 razy dziennie.
Syrop z kurkumy, miodu i imbiru
Czego będziemy potrzebować?
-
pół litra miodu (najlepiej lipowego lub akacjowego),
-
3 łyżeczek mielonej kurkumy,
-
2 łyżeczek suszonego imbiru,
-
szczyptę świeżo zmielonego czarnego pieprzu.
Wszystkie składniki wystarczy należy ze sobą połączyć i wymieszać. Syrop powinien być przechowywany w słoiku,w temperaturze pokojowej. Powinno się go pić każdego dnia kilka razy po małej łyżeczce.
Syrop z buraka i miodu
Czego będziemy potrzebować?
-
jednego dużego buraka ćwikłowego,
-
miodu lipowego lub akacjowego.
Buraka należy obrać, zetrzeć na tarce z grubym oczkiem lub pokroić w kostkę, a następnie układać w słoiku warstwami – naprzemiennie z miodem. Słoik powinien stać w temperaturze pokojowej. Syrop będzie gotowy po kilku dniach. Gdy już się pojawić, należy go przecedzić i przelać do butelki. Dziennie można spożywać 3 łyżeczki.