Pokój dziecięcy jak żaden inny, idealnie nadaje się do kreatywnych eksperymentów. Urządzanie dziecinnego pokoju to świetna okazja do zabawy kolorami i kształtami, na którą nie moglibyśmy sobie pozwolić w innych domowych pomieszczeniach jak choćby w salonie lub kuchni. W pełni wykorzystajmy tę okazję. Wielu rodziców stawia na tradycyjne „różowe dla dziewczynki”, a „niebieskie dla chłopczyka”, z pewnością znajdą się również tacy rodzice, którzy zapragną poeksperymentować w trakcie urządzania pokoju swojego dziecka i dlatego właśnie dla nich House of Design przygotował kilka propozycji.

Urządzając pokój dla pociechy bardzo ważne jest to, aby brać pod uwagę preferencje i zainteresowania dziecka, poszczególne etapy jego rozwoju, nawyki oraz potrzeby. Dziecinny pokój powinien być też spersonalizowany, czyli odzwierciedlać osobowość i upodobania pociechy. Powinien być też przytulny i sprzyjać interdyscyplinarnemu rozwojowi. Pokój dziecinny bardziej niż jakiekolwiek inne domowe pomieszczenie, powinien być przestrzenią stymulującą rozwój dziecka.

Baza pokoju (ściany i podłoga) może być bardziej stonowana, a urozmaicić ją może ciekawe wyposażenie. Dobrym połączeniem może być dl niektórych również czerń i biel w połączeniu z kolorowymi dodatkami. Na ścianie zamiast plakatów lub obrazów, można zawiesić tablicę, po której dziecko będzie mogło rysować i malować kolorową kredą. Nie zapominajmy również o dobrym oświetleniu miejsca, w którym dziecko bawi się i odpoczywa.

Ze względu na to, że piękne i nowoczesne dodatki do pokoju dziecięcego często nie są tanie, dziś przedstawię Wam 20 dodatków do pokoju dziecięcego, które warto kupić na Aliexpress.

 

zobacz pełen artykuł: http://www.houseofdesign.pl/aliexpress-dla-dzieci/

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *