W czasach, w których tak wielu z nas wiecznie brakuje czasu, ciężko o codzienne przygotowywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków. Często stawiamy na gotowe dania, przekąski, które mają nas szybko „naładować” energią i fast-foody. Nie ma więc co się dziwić, że kiedy przychodzi temat diety odchudzającej, jesteśmy bezradni. Jak wyliczać deficyt kaloryczny, skrzętnie przygotowywać listy zakupów, godzinami gotować posiłki na cały dzień, kiedy nie mamy czasu zrobić nawet porządnej kanapki? Jeśli ta sytuacja brzmi znajomo, na pomoc przychodzi dieta pudełkowa od https://eatfitcatering.pl/.

Czym jest dieta pudełkowa?

To dania na cały dzień dostarczane przez catering dietetyczny pod same drzwi. Najczęściej jest ich pięć: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Każde z nich jest zapakowane w osobne pudełko i podpisane tak, żebyśmy wiedzieli co i kiedy mamy jeść. Powinniśmy spożywać posiłki co trzy godziny, co przyzwyczai organizm do stałego otrzymywania energii. Jednak podstawową i najważniejszą cechą, dzięki której dieta pudełkowa jest skuteczna jest to, że codziennie dostarcza nam dokładnie tyle samo kalorii.
Wysokość kaloryczną naszych potraw na cały dzień ustala na podstawie naszej wagi, wzrostu, aktywności fizycznej i celu, jaki chcemy osiągnąć specjalny kalkulator bądź dietetyk współpracujący z cateringiem. Pod jego okiem są również komponowane wszystkie posiłki. Liczba kalorii waha się nawet od 1300 przy diecie odchudzającej do 3500 dla osoby budującej masę.

Rodzaje jadłospisów

Korzystając z takiej usługi nie jesteśmy ograniczeni do jednej, uniwersalnej diety. Oprócz wybrania liczby kalorii, bardzo często firmy cateringowe oferują dodatkowe opcje. Są nimi diety wegańskie, wegetariańskie, bezglutenowe, ketogeniczne, a także diety nastawione na osiągnięcie konkretnego celu. Do takich zaliczamy diety redukcyjne lub „na masę”, pomagające budować tkankę mięśniową.

Co możemy zyskać – zalety

  • wygoda i czas. Brak zaprzątania sobie głowy codziennym gotowaniem, liczeniem kalorii, robieniem zakupów i ślęczeniem nad garnkami to nieoceniony luksus. Stajemy się tym samym uniezależnieni od zakupów, a dobrze wiemy, że mniej zakupów = mniej kalorycznych pokus.
  • smak. Bądźmy szczerzy, nie każdy z nas jest szefem kuchni ani mistrzem kreatywności. Nie oznacza to, że nie możemy jeść smacznie i ciekawie. Dzięki cateringowi codziennie możemy spróbować pysznych, różnorodnych dań, a często też całkiem dla nas nowych składników.
  • skuteczność. Główną i właściwie jedyną zasadą, której musimy się trzymać jest niepodjadanie poza tym, co dostaniemy w pudełkach. Jeśli się jej ściśle trzymamy, efekt jest praktycznie pewny. Nie martwcie się jednak, najczęściej firmy cateringowe dają klientom weekend lub niedzielę „wolną”, kiedy mogą jeść co zechcą.

Jedzenie pudełkowe z dostawą to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którym brak czasu i energii na samodzielne prowadzenie diety. Zlecając taką usługę cateringowi, oddajemy się w ręce specjalistów od żywienia, którzy w smaczny i prosty sposób pomogą nam osiągnąć cel. Choć nie jest to najtańsza dieta, odciąża nas psychicznie i fizycznie, pozostawiając nam wyłącznie przyjemność jedzenia. Bardzo często cateringi dietetyczne proponują tzw. dzień testowy, czyli zamówienie zestawu na jeden dzień, żeby przekonać się, czy to coś dla nas. Jeśli rozważasz skorzystanie z takiej usługi, sprawdź czy firma w twojej okolicy oferuje takie zestawy próbne. Być może tak właśnie rozpoczniesz swoją drogę do wymarzonej sylwetki i zdrowego ciała.

 

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *