W przypadku różnego rodzaju rozrywki mamy do czynienia zarówno z dobrymi, jak i złymi rzeczami. Przykładem tego mogą być kasyno darmowe spiny bez depozytu w kasynach czy też filmy. Bardzo trudną i wymagającą kategorią są horrory, gdzie niestety powstaje zwykle więcej gorszych niż cenionych dzieł. Ponieważ naszym zdaniem jednym z najlepszych filmów w tej kategorii jest Ciche miejsce, postanowiliśmy przyjrzeć się temu, dlaczego jest to tak dobry film?

Czym jest Ciche miejsce?

Prezentowany przez nas film to horror z 2018

 roku, za który odpowiada John Krasinski. Przedstawiona została w nim historia pewnej rodziny żyjącej na farmie. Ich codzienne życie tylko z pozoru wydaje się normalne. W rzeczywistości muszą przez cały czas zachować ciszę, gdyż kilka lat temu na Ziemi pojawiły się tajemnicze stworzenia, które mają niebywały słuch. Niestety każdego usłyszanego człowieka od razu atakują, a bezpośrednie z nimi starcie kończy się śmiercią ludzi. Na Ziemi żyją obecnie tylko małe grupy osób, które dostosowały swoje życie do nowych warunków. Rodzina Abbottów składa się z 4 osób: Evelyn, Lee, Regan i Marcusa. Choć obecnie udaje im się jakoś przetrwać w tym okrutnym i niebezpiecznym świecie, to przed nimi teraz największy sprawdzian. Evelyn bowiem jest w zaawansowanej ciąży. Jak zatem urodzić i przetrwać w świecie, w którym każdy dźwięk może zakończyć się naszą śmiercią?

Wyjątkowa historia

W przypadku horrorów czy filmów science fiction mieliśmy już do czynienia z potworami, które reagowały na dźwięki, światło czy inne czynniki. Jednak większość tamtych filmów nastawiona była na akcje, wiele krwawych scen. Ciche miejsce to z kolei kameralne dzieło, w którym postawiono na ciszę, powolne rozwijanie historii. Film nie bez powodu ma ciszę w nazwie. Przeżyć to mogła każda osoba, której udało się obejrzeć ten film w kinach. Przez sporą część panuje w nim cisza, więc na sali kinowej również można było poczuć się niczym w próżni. Był to zapewne jeden z nielicznych przypadków, gdzie nawet fani przekąsek i napojów w kinie tym razem zrezygnowali z konsumpcji. Film zatem potrafi mocno wciągnąć, tym bardziej, że już na samym początku wraz z bohaterami przeżywamy dosyć mocne emocje, które potem oddziałują na dalszą fabułę.

Dzięki odpowiedniemu klimatowi możemy poczuć się niczym w środku tej historii. Nasi bohaterowie porozumiewają się w głównej mierze językiem migowym, poruszają się po usypanych z piasku ścieżkach, każdą rzecz wykonują schematycznie, aby nie popełniać błędów.

Obsada aktorska

Jednym z największych plusów tego filmu jest zdecydowanie obsada aktorska. Rodziców grają tutaj Emily Blunt i John Krasinski. Prywatnie od lat są udanym i szczęśliwym małżeństwem, więc na ekranie widać chemię między nimi. Bardzo dobrze na ekranie wypada Millicent Simmonds. Jest to młoda aktorka, która jest głuchoniema, więc akurat rola w tym filmie była idealnie dla niej skrojona. Noah Jupe to z kolei przedstawiciel młodego pokolenia aktorów, o którym z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy. Mamy tu w zasadzie teatr jednej rodziny, gdyż obok nich z wyjątkiem małych epizodów nie ma innych aktorów. Pochwalić także trzeba samego Johna Krasinskiego, dla którego był to debiut za kamerą. Do tej pory aktor o polskich korzeniach kojarzony był z rolami komediowymi, zwłaszcza w serialu The Office.

Pozostałe elementy

Film bardzo dobrze prezentuje się również pod względem innych elementów. Ma bardzo klimatyczne zdjęcia, zwłaszcza ukazujące codzienne życie rodziny. Nastrój wprowadza ujmująca muzyka w wykonaniu Marco Beltramiego. Efekty specjalne także stoją na wysokim poziomie, zwłaszcza wykonane potwory, które jawią się jako przerażające i tajemnicze bestie. Choć film zebrał mieszane recenzje, to jednak jest zdecydowanie więcej osób, które oceniły go pozytywnie. W tym roku powinna się odbyć przełożona z 2020 roku kontynuacja Cichego miejsca.

Artykuł sponsorowany

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *