Wszystko zaczyna się niewinnie. Odczuwasz delikatne pieczenie podczas oddawania moczu. W niedługim czasie odczuwasz silne parcie na pęcherz i chodzisz do toalety niemal co pięć minut. Prawdopodobnie dopadło cię zapalenie pęcherza. Czy można sobie z nim poradzić, jeśli pod ręką nie mamy żadnych środków farmakologicznych?

 

Z infekcją dróg moczowych powinny poradzić sobie różnego rodzaju zioła. Najlepiej sprawdzą się m.in. liść brzozy, pokrzywy, ziele skrzypu, nawłoci, kłącze perzu i korzeń lubczyku. Można je kupić w formie sypanej, bądź gotowych saszetek do zaparzenia. Konieczne jest także przyjmowanie dużej ilości płynów. Przy zapaleniu pęcherza należy wypijać co najmniej 2 litry płynów dziennie.

Można również zaserwować sobie specjalną miksturę z sody oczyszczonej, wody i soku z cytryny. W tym celu do szklanki letniej wody dodajemy dwie łyżeczki sody i sok wyciśnięty z połówki cytryny. Mieszamy aż do rozpuszczenia i wypijamy.

Oprócz tego warto sięgnąć po żurawinę. Owoc ten zawiera proantocyjanidyny, które posiadają działanie przeciwzapalne. Ponadto hamują namnażanie się bakterii. Polecane są także napary z liści borówki brusznicy, które pozytywnie wpływają na pracę układu moczowego i nerek, mogą złagodzić przyczyny zapalenia. W leczeniu infekcji pęcherza moczowego pomaga ciepło, dlatego poleca się moczenie stóp w ciepłej wodzie oraz nasiadówki. Poza tym możesz też postawić na gorące okłady. Jak je zrobić? Wystarczy tylko rozgrzać okolice pęcherza termoforem. Później załóż ciepłą piżamę i połóż się pod kołdrą.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *