Niemal każda z nas marzy o zadbanych, gęstych, zdrowych i lśniących włosach. I mimo że stosujemy różnego rodzaju szampony, odżywki i medykamenty to nie udaje nam się osiągnąć wymarzonego efektu. Ba! Okazuje się, że z czasem coraz więcej włosów zaczyna nam wypadać. Z tego rodzaju problemem boryka się znaczny odsetek społeczeństwa. Za sprawą medycyny estetycznej możemy jednak sobie z nim poradzić.

Zacznijmy od kwestii podstawowej – wypadanie włosów jest procesem całkowicie naturalnym. Każdego dnia gubimy około stu włosów. Jeśli jednak zauważymy, że zaczęły one wypadać gwałtownie, a na dodatek nie wyrastają nam nowe, powinnyśmy poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Powodów może być wieleod niewłaściwej diety i pielęgnacji przez zaburzenia hormonalne, a na chorobach kończąc. Jeśli więc od dłuższego czasu borykamy się z tym problemem, powinnyśmy skonsultować się z lekarzem. Kluczowe jest bowiem ustalenie przyczyny wypadania włosów i wybranie najlepszego rozwiązania. Coraz częściej zalecanym zabiegiem, który ma zahamować wypadanie włosów, jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na podaniu niewielkich dawek substancji leczniczych i odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej. Odbywa się na zasadzie iniekcji wykonywanej strzykawką i igłą. Preparat utrzymuje się w skórze przez dwa tygodnie i powoduje stopniowe, powolne uwalnianie i działanie składników aktywnych. W ten sposób przywraca się właściwe krążenie krwi w skórze głowy, co w efekcie pobudza i wzmacnia meszki włosowe. Powstrzymywane jest też wypadanie włosów. Dzięki temu stają się one też silniejsze, grubsze i gęstsze. Tego rodzaju kuracji mogą poddać się osoby, których włosy nadmiernie wypadają z różnych przyczyn. Wymienić tu można między innymi stres, niewłaściwą dietę, złą pielęgnację, a także zaburzenia hormonalne.

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na nadmiernie wypadające włosy. Charakteryzuje się wysoką skutecznością przy problemach tego typu i zalecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Może być stosowany do każdego rodzaju skóry.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *