Marmur to klasa i elegancja sama w sobie, a nie od dziś wiadomo, że te dwie rzeczy nigdy nie wyjdą z mody. Marmur to niezwykle szlachetny surowiec, który kojarzy nam się z bogactwem i dostojnością – nie bez powodu, gdyż to właśnie ten kamień zdobił niegdyś wszystkie pałace. Popularność marmuru nie spada, a wręcz odwrotnie – jest on coraz bardziej pożądanym surowcem. Najchętniej wykorzystujemy go przy realizacji schodów w naszym domu, ponieważ stają się one wtedy piękną i wyszukaną ozdobą całej aranżacji.

Schody marmurowe – co warto o nich wiedzieć?

Schody z marmuru to ponadczasowy wybór, który doda naszemu wnętrzu elegancji, szyku i przepychu. Decydując się na schody z tego szlachetnego kamienia, możemy mieć przede wszystkim pewność, że będą one najwyższej jakości. Zdecydowanie największą zaletą schodów kamiennych jest ich niesamowita trwałość i wytrzymałość. Jeśli chodzi o schody z marmuru, mamy dużo możliwości kolorystycznych. Marmur oferuje ogromny wybór, dzięki czemu bez problemu dopasujemy nasze schody kolorystycznie do każdego wnętrza. Dodatkowo możemy być pewni, że schody z marmuru odnajdą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach.

Ogromną popularnością cieszą się jasne marmury, które idealnie sprawdzają w minimalistycznych wnętrzach. Klasyczne i eleganckie projekty zdecydowanie docenią czarny marmur, który doda charakteru całej aranżacji. Czarne schody zawsze prezentują się niezwykle efektownie.

Warto też pamiętać, że marmur jest surowcem pochodzącym prosto z natury, co sprawia, że każdy wzór i użylenie widoczne na schodach są jedyne w swoim rodzaju. Schody z kamienia zawsze są oryginalną i niepowtarzalną ozdobą naszego domu.

Schody z marmuru możemy również urozmaicić poprzez ich oświetlenie. Wykorzystując marmur transparentny i łącząc go z odpowiednim oświetleniem, możemy uzyskać ciekawy i zaskakujący efekt, który wyróżni nasze schody. Dodatkowo podświetlone schody są o wiele bezpieczniejsze, a więc jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Ogromny atutem schodów z kamienia jest również łatwość utrzymania ich w nienagannej czystości. Aby nasze schody z marmuru lśniły i zachwycały swoim blaskiem, wystarczy nam tylko ściereczka i woda. W przypadku konieczności użycia preparatów czyszczących, musimy pamiętać, aby sprawdzić, czy na pewno nadają się one do marmuru, ponieważ nieodpowiednia chemia może zniszczyć nasze schody.

Załącznik:
20180530_080515-1024×768.jpg

Schody z granitu czy marmuru – co wybrać?

Aby dokonać wyboru, musimy poznać podstawowe różnice między granitem a marmurem. W przypadku schodów zewnętrznych musimy liczyć się z tym, że będą one narażone na wiele czynników. Materiał użyty na tego typu schody musi być bardzo trwały, wytrzymały, a dodatkowo odporny na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe. Zdecydowanie najlepszym wyborem na zewnątrz będą schody granitowe, ponieważ granit to kamień cechujący się bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi, które sprostają warunkom panującym przed naszym domem.

Marmur jest skałą wapienną, co ma ogromne znaczenia dla jego właściwości fizycznych. Schody marmurowe nie będą tak odporne na kwasy, wilgoć czy zniszczenia mechaniczne, co sprawia, że nie są najlepszym wyborem na schody zewnętrzne, które są bardzo mocno eksploatowane.

Jednak wewnątrz domu nic nas nie ogranicza i z powodzeniem możemy postawić na takie schody marmurowe, jakie nam się podobają.

Załącznik:
Kragtreppe-1164.jpg

Kamień na schody – ile kosztują schody z marmuru?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ile będą kosztować schody z marmuru czy schody granitowe, ponieważ na ostateczną cenę wpływ ma wiele czynników. Wszystko zależy od rodzaju realizacji i samego projektu. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest sam rodzaj kamienia – na rynku mamy ogromny wybór wśród różnych kamieni, a ich rozpiętość cenowa jest naprawdę duża. Ma to również swoje plusy, gdyż przy mniejszym nakładzie finansowym możemy sobie pozwolić na tańszy kamień, który i tak zachwyci nas swoją jakością i pięknym wyglądem. Na wycenę wpływ będzie miał również sam montaż oraz miejsce, w którym będzie się odbywał. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, dzięki czemu każdy projekt jest dokładnie omawiany i wyceniany przez kamieniarza.

Artykuł powstał przy współpracy z zakładem kamieniarskim Fabryka Kamienia KMX https://schody-granitowe-kmx.pl/

Artykuł Partnera

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *