Jak wszyscy wiemy, wystarczy chwila nieuwagi, i grzybica złapana. Kiedy zaniedbamy pierwsze objawy choroby, leczenie może być długie. Z rozwiniętą grzybicą warto udać się do lekarza, ale można też skorzystać z domowych metod naszych babć 🙂

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antyseptyczne (odkażające) i grzybobójcze. Przygotuj waciki, olejek herbaciany i oliwę z oliwek. Nasącz wacik mieszanką olejku i oliwy i przyłóż do paznokci zaatakowanych grzybicą na około kwadrans. Kurację powtarzaj codziennie. Już po wyleczeniu stosuj olejek z drzewa herbacianego przez miesiąc, aby mieć pewność, że grzyb został usunięty na dobre.

Płyn Listerine

Płyn do płukania ust ma nie tyle właściwości antyseptyczne, ale dodatkowo zawiera alkohol, który odkazi nasze paznokcie. Przygotuj płyn do płukania ust i ocet jabłkowy. Zmieszaj je w równych proporcjach i nasącz mieszanką waciki. Waciki owiń wokół paznokci objętych grzybicą i owiń bandażem. Pozostaw na około godzinę. Kurację wykonuj codziennie przez kilka tygodni. Po około 2 tygodniach powinnaś zauważyć pierwsze efekty.

Oliwa z oliwek i oregano

Olejek z oregano ma właściwości antyseptyczne, odkażające, przeciwgrzybiczne, antybakteryjne, antywirusowe i przeciwbólowe. Tak wiele, za tak niewiele. Zmieszaj 2 krople olejku z oregano z łyżeczką oliwy z oliwek. Nakładaj na zmienione paznokcie codziennie przez trzy tygodnie, efekty cię zaskoczą!

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *