Co to jest włókniak i gdzie powstaje?

Włókniak (z łaciny fibroma) to łagodna zmiana nowotworowa tkanki łącznej. Włókniak nie musi być usuwany, ale wiele osób się na to decyduje, ponieważ włókniak może być nieestetyczny. Najczęściej nie wymaga interwencji lekarskiej, jednak warto skonsultować się zapobiegawczo z lekarzem. Powstaje z tkanki łącznej; przybiera barwę cielistą lub lekko brązowawą. Fibroma zwykle występuje na skórze i dzielimy je na twarde i miękkie.

Usuwanie włókniaka domowym sposobem

Można łatwo pozbyć się włókniaka domowym sposobem, a wystarczy… ocet jabłkowy. Do tego celu najlepszy jest domowej roboty lub ekologiczny ale mętny. Ocet klarowny jest filtrowany i pasteryzowany, przez co pozbawiony wielu pożytecznych mikroorganizmów i enzymów. Włókniaki najlepiej usuwać zimą, gdyż słabe oświetlenie i niższa temperatura to najlepsze warunki na tego typu domowe zabiegi.

Krok po kroku jak to zrobić?

  1. Zamocz bawełniany wacik w occie jabłkowym i odciśnij nadmiar płynu
  2. Połóż nasączony wacik na włókniaku i zabezpiecz go bandażem, aby nie nie osuwał się ze skóry.
  3. Poczekaj 15 minut.
  4. Usuń wacik i zetrzyj nadmiar octu ze skóry
  5. Powtarzaj tę czynność do momentu, aż zacznie tworzyć się strupek, kiedy go zauważysz, możesz przerwać stosowanie octu jabłkowego.
  6. Pozwól by strupek odpadł naturalnie.
  7. Po odpadnięciu, chociaż nie zawsze tak się dzieje, może pojawić się niewielka blizna jeśli włókniak był dosyć głęboko osadzony w skórze, aby zapobiec bliznowaceniu należy zastosować maść z nagietka lub żel z aloesu
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *