DOMOWY SPOSÓB NA WYBIELANIE ZĘBÓW

Żółty nalot na zębach nie wygląda estetycznie, a pozbycie się go czasem przysparza wielu problemów. Najczęściej za zmianę koloru zębów odpowiadają geny, higiena jamy ustnej, kofeina czy papierosy. Zęby można bez problemy wybielić w gabinecie stomatologicznym lub dostępnymi w aptekach preparatami typu Biała Perła. Co jednak te metody budzą nasze obawy takie jak: pojawienie się nadwrażliwości lub osłabienie szkliwa? Z pomocą przychodzą naturalne metody z produktów, które masz w swojej kuchni.

Polecamy: JAK OCZYŚCIĆ PŁUCA DOMOWYM SPOSOBEM?

Sprawdź jak wybielić zęby w domu za pomocą preparatów Dr. Martin Schwarz

  • Bazylia. Bazylia, nie tylko pomaga w pozbyciu się żółtego nalotu z zębów, ale także ochroni je przed paradontozą. Co zrobić z bazylią, aby wydobyć je dobroczynne właściwości dla naszych zębów? Wystarczy wysuszyć kilka liści, później je zmienić i dodać do pasty do zębów.
  • Skórka Pomarańczy. Ta metoda przyniesie ci bardzo szybkie efekty, a stosowanie jej przez dłuższy czas pozwoli na sdługo pozbyć się problemu żółtego odcienia zębów. Skórkę pomarańczy codziennie wieczorem, po umyciu zębów, wcieraj w nie. Witamina C i wapń zawarte w skórce zwalczą mikroorganizmy odpowiadające za zżółknięcie zębów.
  • Truskawki. Dzięki solidnej porcji witaminy C, truskawki także pomagają nam w pozbyciu się żółtawego nalotu. Zmiel kilka truskawek, do momentu otrzymania konsystencji pasty, i wetrzyj w zęby. Kurację powtarzaj dwa razy dziennie.
  • Cytryna. Możesz jej użyć podobnie jak skórki pomarańczy lub wyciśniętym sokiem z cytryny przepłukiwać codziennie jamę ustną. Alternatywną metodą może być również zmieszanie kilku kropel cytryny z wodą i solą i użycie te mieszanki do wcierania w zęby.
  • Sól. Jest to jeden z podstawowych dentystycznych środków czyszczących. Dzięki niej odbudujesz w szkliwie utracone minerały i przywrócisz naturalną biel zębom. Polecamy codziennie rano używać soli jako proszku do zębów lub zmieszania z wodą i cytryną.
  • Woda utleniona. Jest ona zawarta w wielu płynach do płukania ust. Posiada silne właściwości wybielające, jednak nie należy jej nadużywać. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do nadwrażliwości lub podrażnić dziąsła.

Polecamy: DOMOWE SPOSOBY N KURZAJKI

Polecamy: JAK ZREDUKOWAĆ CELLULIT DOMOWYMI SPOSOBAMI

Polecamy: DOMOWE SPOSOBY NA DROŻDŻYCĘ (KANDYDOZA)

ŻÓŁTY NALOT NA ZĘBACH – JAK USUNĄĆ?

DOMOWY SPOSÓB NA WYBIELANIE ZĘBÓW

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *