Wybór mebli do pokoju nastolatka nie jest łatwym wyzwaniem.  Młodzież bardzo często chce samodzielnie decydować o wystroju wnętrza, zazwyczaj w stylistyce, która średnio odpowiada starszemu pokoleniu. Typowym pomysłem nastolatka jest pomalowanie pokoju na czarno lub zestawienie kontrastowych kolorów, jak zielony i czerwony. Współpraca z rodzicami bywa utrudniona, gdyż oni optują za bardziej klasycznymi rozwiązaniami. Jak więc wypracować kompromis?

Przede wszystkim – wysłuchaj swoje dziecko

Bez względu na to, czy Twoje dziecko to zbuntowana gotka czy grzeczny harcerz, pozwól mu na odrobinę samodzielności. Niech zaproponuje kilka modeli kanap, które mu się najbardziej podobają, wybierze kolor tapicerki albo określi swoje potrzeby. Jeśli chcesz mieć pod kontrolą pomysłowość swego dziecka – ogranicz wybór do jednego sklepu lub producenta. Ze swojej strony polecamy sklep z meblami tapicerowanymi Adriana Furniture. Znajdziesz tam zarówno bardziej tradycyjne bryły, jak i nowoczesne kanapy i sofy.

Kanapa w pokoju nastolatka – lepsza niż łóżko?

Decydując się na mebel do strefy wypoczynkowej w pokoju nastolatka do wyboru mamy całą gamę mebli: łóżko, rozkładaną kanapę, rozkładany fotel lub materac. Każde z nich ma swoje wady i zalety.

 

Łóżko – jest najlepszym meblem do spania. Zapewnia odpowiedni wypoczynek plecom. Jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem do spotkań ze znajomymi, które dla nastolatków są bardzo ważne.

 

Kanapa lub narożnik – dość trudno znaleźć odpowiedni model z funkcją codziennego spania. Decydując się na taką sofę należy sprawdzić, jakie wypełnienie ma materac do spania, czy są w nim jakieś zagłębienia, czy tworzywo wytrzyma intensywne korzystanie przez kilka lat. Jeśli jednak uda się nam znaleźć dobry model – nasze dziecko zyska nie tylko powierzchnię do spania, lecz także kącik do spotkań z przyjaciółmi.

 

Rozkładany fotel – na rynku jest wiele modeli, zwykle jednak mają niską jakość. Jednak mimo to cieszą się pewną popularnością, z dwóch powodów: niskiej ceny oraz niewielkich rozmiarów, pozwalających zmieścić w jednym pokoju więcej mebli.

 

Materac – rzucony na podłogę materac także może pełnić rolę łóżka, zwłaszcza w pokoju zbuntowanego minimalisty. Jeśli nasze dziecko ma taki pomysł – pozwólmy mu eksperymentować. Warto jednak wybrać wygodny materac o odpowiedniej twardości.

 

A jaki styl kanapy wybrać?

Jeśli jesteśmy przekonani, że meblem do spania dla naszego dziecka będzie kanapa, teraz zostaje już tylko wybór modelu. Jak wspomniano wyżej, warto powierzyć to samemu nastolatkowi. Nie zawsze jednak młoda osoba chce lub umie podjąć taką decyzję.

 

Najlepszym wyborem kanapy do pokoju młodzieżowego będzie model prosty, o niezbyt skomplikowanej bryle. Jeśli kolor okaże się z czasem nietrafiony – łatwo będzie go ukryć pod gustownym pledem lub kapą. Często także młodzi ludzie zabierają meble ze sobą do pierwszego wynajmowanego mieszkania, np w czasie studiów. Uniwersalny kształt sprawi, że kanapa będzie pasować do każdego lokum.

A może narożnik?

 

Jeśli pokój jest wystarczająco duży alternatywą dla kanapy może także stać się narożnik. Zapewni on więcej przestrzeni do siedzenia. Doceni to zwłaszcza córka lub syn, którzy wiodą bardzo towarzyski tryb życia i lubią zapraszać rówieśników.

Jak wybrać kanapę do pokoju nastolatka?

 

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *