1 z 4

Zdrowe i zadbane zęby to podstawa pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia. Jednak regularne wizyty u stomatologa nie wystarczą, by nasze zęby były mocne i odporne na ataki bakterii. Dla zębów bardzo ważne jest to, co jemy. Nasza dieta ma bardzo duży wpływ na stan higieny jamy ustnej – jeśli spożywasz śmieciowe jedzenie, nigdy nie będziesz mieć pięknego i zdrowego uśmiechu. Tak więc, często odpowiedzi na pytanie jak dbać o zęby, powinieneś szukać w swojej lodówce. Podstawą dbania o piękny uśmiech umieszczenie w diecie odpowiednich pokarmów takich jak:

Sprawdź jak wybielić zęby w domu za pomocą Dr. Martin Schwarz

Warzywa 
Pozytywny wpływ na kondycję naszych zębów mają warzywa, gdyż są bogactwem wartości odżywczych. Warzywa najlepiej jeść w formie surowej lub na ugotowane na parze. Mają wówczas najwięcej witamin i minerałów.
Nabiał 
Jeśli chcemy prawidłowo dbać o nasze zęby, powinniśmy uwzględnić w diecie:  mleko, kefiry, jogurty i sery to bogate źródła wapnia i białka, które są budulcem zębów.Ryby 
Podobnie jest z rybami. Znajdziemy w nich białko, wapń, a także wiele innych minerałów oraz witamin.  Te najzdrowsze to tuńczyk, halibut, makrela, łosoś i śledź.

Pełne ziarno 
W diecie zdrowej dla zębów nie może zabraknąć również produktów pełnoziarnistych. To dlatego, że są cennym źródłem składników odżywczych. By odczuć ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie, warto uwzględnić je w trzech posiłkach każdego dnia.

Zioła 
Kondycję naszych zębów poprawią również zioła – zarówno te świeże, jak i suszone. Warto dodawać je do potraw lub pić napary przygotowane na ich bazie.

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *