Maestria flowers Ewelina Sirek-Herbsztrejt

Dzień kobiet już w czwartek – 08.03 ja co roku :). Kolejne ze świąt, o którym usilnie przypominają wszyscy: media telewizyjne, społecznościowe, markety, restauracje, kina, księgarnie, kwiaciarnie, itp… Nawet najwięksi „zapominalscy” nie dadzą rady się wymigać :P.

Sklepy prześcigają się w proponowanych przez nich towarach właśnie na ten dzień: słodycze, perfumy, kosmetyki do makijażu, bielizna, biżuteria…i KWIATY, na których skupimy Państwa uwagę :).

Jest takie powiedzenie „ nie każda kobieta lubi kwiaty, ale każda lubi je dostawać „

Kwiaty nie TUCZĄ, nie wprowadzają w zakłopotanie, przywołują uśmiech, radość i najlepiej wyrażają emocje. Oto kilka cennych porad dla Panów, którzy bez problemu odnajmują się w sklepach z narzędziami, częściami do samochodu, sprzętem elektronicznym, ale wyprawa po „BADYLA” to jak wyprawa na Mount Everest :P, pomożemy wybrać kwiaty pasujące do charakteru Waszej Pani:

1. Kobieta delikatna : głownie białe róże , mogą być frezje, eustoma z zielenią- symbol niewinności, czystości, dobra z zielenią która działa kojąco ale i orzeźwiająco

2. Kobieta dominująca: najlepsze będą czerwone róże – czerwień najjaskrawsza, swym ciepłem i siłą wzmaga aktywność, podnosi na duchu, w małych ilościach ostrzega, symbolizuje odczucia takie jak namiętność, miłość, ale i agresję 🙂

3. Kobieta pani domu : kwiaty, kwiaty, kwiaty!!! czyli bukiet z dużej ilości kwiatów mieszanych np.: tulipany, róże goździki, słoneczniki najlepiej w kolorach żółto- pomarańczowej oddziałuje ciepłem, działa rozgrzewająco na otoczenie, uwalnia aktywność i energię życia. Jest ona symbolem życia i radości słońca, ciepła- czyż to nie opis IDEALNEJ PANI DOMU

4. Kobieta miłośniczka selfi : na ten sezon flower box z różowymi kwiatami: róże, goździki, alstromerie, tulipany: kolor RÓŻOWY jest symbolem młodości, wdzięku, pogodnego nastroju, a także miłości, namiętności.

5. Kobieta zołza : bukiet mniej dodatków więcej fioletowych kwiatów: jest to barwa zaliczana do ciemnych i zimnych, ma tendencję ochładzania okolicy, wielkość, dostojeństwo, wspaniałość oraz przepych to jej symbole.

6. kobieta teściowa „ mamusia”- jeżeli spóźniliście się z życzeniami 5 marca, kiedy mają swój dzień to lepiej nadróbcie zaległości z nawiązką na Dzień Kobiet :). Bukiet powinien być ekskluzywny z kwiatów egzotycznych, szlachetnych tj. storczyk, strelicje, hipeastrum, protea itp. kolor ma tu mniejsze znaczenie, ponieważ waga szlachetności kwiatów tutaj dominuje.

WAŻNE nie kupujcie anturium- potocznie, żartobliwie zwane „językiem teściowej”

Mam nadzieję, że Panom pomogłam wyżej opisane porady są czysto subiektywne oparte na moim doświadczeniu zawodowym, oraz wiedzy o kolorach. Życzę udanych zakupów.

Mistrz florystyki Ewelina Sirek-Herbsztrejt

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *