Praca w nocy? Impreza do białego rana? Ząbkujące dziecko? A może zwyczajna bezsenność? Wstajesz rano, patrzysz w lustro i jedyne, co widzisz to przerażające cienie pod oczami. Na szczęście są domowe sposoby, które pozwolą się ich pozbyć!

Skąd się biorą cienie pod oczami? Powodów jest sporo – skłonności genetyczne, brak snu, przemęczenie, przebyte choroby, złe nawyki żywieniowe, a nawet stres. Bez względu na przyczynę,
tak “podbite” oczy uroku nie dodają. Jak sobie więc z nimi poradzić? W wielu przypadkach najlepszym lekarstwem może okazać się sen. Kiedy jednak utrzymują się one przez dłuższy czas, można zastosować okład z czarnej herbaty. Wystarczy namoczyć w naparze wacik i położyć na oczy (na ok. 10-15 minut). Zbawienny – przy likwidowaniu cieniów pod oczami – wpływ mają również ogórki i ziemniaki. Te pierwsze wystarczy pokroić w plasterki, umieścić w lodówce na kilka minut i zrobić z nich okłady na zamknięte oczy. Drugie z kolei należy zmiksować, tak aby powstała z nich papka. Następnie należy położyć ją pod oczy i pozostawić na około 30 minut. Skutecznym rozwiązaniem jest również… łyżeczka. Należy włożyć ją na 15 minut do zamrażalki, a następnie przyłożyć pod oko. Do walki z cieniami możemy też wykorzystać okład z alg. Poprawiają one krążenie, ponadto zawierają substancje, które nawilżają i regenerują skórę. Kolejnym sposobem jest maseczka z łyżeczki mleka w proszku i łyżeczki miodu. Po zmieszaniu składników, należy otrzymaną miksturę nałożyć na cienie pod oczami na piętnaście, dwadzieścia minut. Skuteczne okażą się też kostki lodu. Zimno pobudzi krążenie krwi wokół oczu. Dodatkowo tkanki się na jakiś czas oczyszczą. Jak stosować taki okład? Owinąć kostki lodu w czystą, lnianą ściereczkę i przykładać na zmienioną skórę pod oczami przez około dziesięciu minut. Oczekiwany efekt może również przynieść delikatny masaż okolic oczu. Należy rozgrzać w palcach odrobinę kremu i opuszkami palców wygładzić górne i dolne powieki ruchem od nosa ku skroniom.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *