Rolety okienne to jeden z najpopularniejszych typów osłon okiennych, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Przy doborze rolet do kuchni warto jednak pamiętać nie tylko o estetyce, lecz też o ich funkcjonalności, by korzystanie z nich było komfortowe każdego dnia. Jakie rolety do kuchni będą najlepsze?

Kuchnia to specyficzne miejsce w domu, w którym często panują warunki podwyższonej wilgotności, a także pojawia się większe ryzyko zabrudzeń. Właśnie dlatego rolety okienne dedykowane do tego pomieszczenia powinny być nie tylko stylowe, ale też trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Rolety w kuchni – polecane rodzaje rolet okiennych
W kuchni łatwo o zaplamienie rolety, zwłaszcza wtedy, gdy okno znajduje się niedaleko blatu kuchennego albo stolika. Przy poszukiwaniach rolet kuchennych warto więc pamiętać o tym, żeby zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zastosowanego materiału, ponieważ to właśnie on będzie decydował o ich odporności i wytrzymałości na czyszczenie.

Rodzaje rolet polecanych do kuchni:
• rolety mini lub w kasecie wykonane z poliestrowego materiału możliwego do czyszczenia
• rolety rzymskie z tkaniną możliwą do prania
• rolety dzień-noc z tkaniny w pasy, która będzie odporna na mycie
• rolety plisowane, czyli tzw. plisy, które mogą służyć także jako firanki zazdrostki, także z tkaniny pozwalającej na czyszczenie

Przy poszukiwaniu odpowiednich rolet warto więc pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma rodzaj tkaniny. Powinna być ona dopuszczona do czyszczenia punktowego albo w pralce – dotyczy to rolet rzymskich.

Gdzie można zamówić dobre rolety okienne do kuchni?
Aktualnie rolety okienne są oferowane przez wiele firm. Można kupić je nie tylko jako gotowe, lecz również zdecydować się na kupno rolet na wymiar, co jest zwykle preferowanym rozwiązaniem przez kupujących.

Rolety okienne na wymiar dają nie tylko możliwość dopasowania ich pod kątem rozmiarowym do okna kuchennego, lecz także pozwalają na indywidualny dobór materiałów, dlatego można dopasować je wtedy specjalnie do estetyki kuchni.

Artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl – rolety okienne

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *