Wczesna wiosna to idealna pora na urządzanie swojego balkonu. Dlaczego? Wtedy właśnie najlepiej jest posadzić większość roślin, które niebawem zakwitną. Można też wyciągnąć rattanowe meble, ułożyć na nie wodoodporne poduchy oraz zawiesić huśtawkę. Wiosna, większość z nas, napawa optymizmem oraz chęcią zmian i robienia porządków. Wykorzystując tę dobrą energię niewiele będzie trzeba włożyć pracy, aby nasz balkon stał się dla nas nową przestrzenią do odpoczynku i relaksu po pracy. Co więcej, wczesna wiosna to również czas pojawiania się nowych kolekcji ogrodowych w sklepach – znajdziemy tam świetne inspiracje i pomysły, a także przykłady mebli, które mogą wypełnić naszą przestrzeń. Jak urządzić balkon? Najpierw najlepiej opracować plan i realizować go krok po kroku.

Jak urządzić balkon w bloku?

Urządzanie balkonu w miejskim budynku mieszkalnym może być o tyle kłopotliwe, że najpierw musimy zapoznać się z obowiązującymi przepisami.

  • Jednym słowem – dowiedzmy się na co sobie możemy pozwolić przy aranżacji, a na co nie. To powinien być pierwszy krok.

  • Wiedząc już jaki jest możliwy zakres prac powinniśmy wybrać podłogę. Mamy tu kilka opcji do wyboru – płytki, klinkier lub sztuczna trawa. Wszystkie te materiały zniosą próbę czasu i warunków atmosferycznych, choć każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Poczytajmy o ich cechach, sprawdźmy, która forma będzie najlepiej pasować do naszej wizji.

  • Następnie przechodzimy do wyboru osłony. Tutaj również jest kilka opcji – bambus, wiklina, tworzywo syntetyczne, a może tkanina? Wszystko zależy od pomysłu na ostateczny efekt balkonu. Osłona jest bardzo ważnym elementem wystroju, ale ma też ogromne znacznie pod kątem funkcjonalnym. To właśnie ona zapewni ci spokój i prywatność – swego rodzaju odgrodzenie się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów.

  • Rośliny – jeśli nie wiesz, jak urządzić balkon – skup się na ulubionych roślinach. Bluszcz może stanowić świetne uzupełnienie przesłony – pnąc się po kratownicy zapewni latem cień, a także naturalną barierę oddzielającą nas od świata. Pelargonie, surfinie i fuksje to popularne kwiaty, które nie tylko dobrze wyglądają na balkonach i tarasach, ale są również relatywnie łatwe w utrzymaniu.

  • Meble – to chyba najważniejszy element urządzania balkonu. I nie chodzi tu tylko o wystrój, ale również o komfort. To czy nasze meble ogrodowe/balkonowe będą wygodne zadecyduje o częstotliwości przebywania na świeżym powietrzu w naszym kąciku relaksu.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *