Ruszyła kolejna – siódma już – edycja akcji „Zdążyć przed rakiem”. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zdecydowali o zmianie formuły wydarzenia – zamiast formy stacjonarnej będzie on miał formę wirtualną. Przyłączyć się może każdy – wystarczy tylko zadeklarować pokonanie pięciu kilometrów w dowolnym tempie, w wybranym miejscu i czasie… Swój cel można zrealizować do 25 października. Pieniądze z opłaty wpisowej  pozwolą na ufundowanie darmowych badań piersi dla kobiet.

 

Celem akcji „Zdążyć przed rakiem” jest propagowanie profilaktycznych badań piersi wśród kobiet oraz zachęcenie ich do regularnych badań i zdrowego stylu życia.

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zdecydowali o zmianie formuły wydarzenia – z formy stacjonarnej w Parku Zadole w Katowicach, na bieg wirtualny z wydłużonym czasem, w którym biegacze mogą pokonywać dystans w swoim tempie i w dowolnie wybranym miejscu na ziemi. Zapisać się można na stronie https://www.zmierzymyczas.pl/…/akcja-zdazyc-przed

Każdy uczestnik, który zadeklaruje ukończenie biegu/marszu/spaceru otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorem wydarzenia, objętego honorowym patronatem przez prezydenta Katowic Marcina Krupę, jest FUNDACJA ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Współorganizatorami wydarzenia są: Radny Miasta Katowice Krzysztof Pieczyński. Partnerem medycznym  „Zdążyć Przed Rakiem” jest natomiast TOMMED.

Więcej na temat wydarzenia znajdziemy na stronie https://zdazycprzedrakiem.pl/bieg-zdazyc-przed-rakiem

 

 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym występującym u kobiet. W naszym kraju każdego roku diagnozuje się go u około 16 tysięcy pań. Oznacza to, że 44 kobiety dziennie w Polsce słyszą diagnozę: rak piersi. Najczęściej jest on rozpoznawany w wieku 50-69 lat. Z roku na rok chorują jednak coraz młodsze, w pełni aktywne w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym kobiety.

 

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *