Na bezsenność cierpi coraz więcej osób. Intensywny tryb życia, ciągła gonitwa i stres oraz zbyt dużo niepotrzebnych bodźców – to wszystko wpływa na problemy z zasypianiem. Jeśli przyczyną problemu nie jest poważna choroba możesz ułatwić sobie zasypianie. Wystarczy odrobina relaksu z filiżanką herbaty w ręku. Dowiedz się jaki rodzaj herbaty jest najlepszy na problemy ze snem.

Pijesz często herbatę czarną? Musisz pamiętać, że jeżeli chcesz szybko zasnąć nie powinnaś jej pić wieczorem. Czarna herbata działa podobnie jak kofeina. Bardziej pobudza niż uspokaja i wycisza. Dobrym rozwiązaniem na odprężenie się wieczorem będą herbaty ziołowe. Do takich możemy zaliczyć z pewnością melisę, walerianę, szyszki chmielu, ziele męczennicy cielistej, passiflorę oraz lipę.

Melisa i lipa na sen

Melisa jest bardzo popularną ziołową herbatą, jest idealna na okazjonalne problemy z zasypianiem. Pomaga się wyciszyć, zebrać myśli oraz rozluźnić napięcie nerwowe, natomiast lipa wykazuje działanie uspokajające. Taka herbata rozgrzeje oraz pomoże zasnąć.

Kozłek lekarski czyli waleriana

Działa uspokajająco a także obniża ciśnienie krwi oraz łagodzi stany lękowe. Można ją stosować aby ułatwić sobie zasypianie. Ziele męczennicy cielistej Stosuje się je zazwyczaj w ciężkich przypadkach bezsenności, ale mimo tego nie działa uzależniająco a więc można je pić codziennie.

Passiflora czyli męczennica

Pomaga się zrelaksować przy natłoku negatywnych myśli. Szyszki chmielu Są polecane wszystkim tym, którzy zmagają się ze stanami lękowymi, których skutkiem są dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Herbata działa zarówno obniżając ciśnie krwi, przeciwbólowo oraz wspomaga proces trawienia.
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *