W pobliżu wejścia do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie błąkał się wystraszony psiak. Z pomocą ruszył mu podinsp. Rafał Zemła. Nakarmiony i napojony czworonóg został przekazany pracownikom schroniska.

Policjanci z Wydziału Prewencji są najbliżej obywatela. Oprócz ustawowych zadań prowadzą również szereg akcji profilaktyczno-edukacyjnych promujących bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że gdy zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Rafał Zemła zauważył z okna swojego biura błąkającego się psa, ruszył mu z pomocą. Wspólnie z profilaktykiem – mł. asp. Kamilem Sowińskim podzielił się z nim swoim drugim śniadaniem i napoił letnią wodą.

Czworonożny gość wyglądał jakby się zgubił. Był zdezorientowany i przestraszony z powodu sytuacji, w której się znalazł. Policjanci wezwali na miejsce odpowiednie służby i przekazali pieska w ich ręce.

Pamiętaj!

Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, albo widzisz błąkającego się bezdomnego czworonoga, zadzwoń pod numer alarmowy 997, 986, 112 lub poinformuj służby za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Nigdy nie próbuj na siłę łapać obcego psa. Jeśli nasze zachowanie go wystraszy, broniąc się, może nam zrobić krzywdę. Nie przepędzajmy też bezdomnych psów. Może się okazać, że zbłąkana suka opiekuje się w pobliżu swoimi szczeniakami. Reagujmy zwłaszcza teraz, gdy temperatura na zewnątrz grozi im zamarznięciem.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *