Nie da się ukryć tego, że te kilkanaście lat temu wymiana starych okien drewnianych na okna PCV to była jedna z tańszych zmian. Obecnie rzecz jasna nadal tak jest, bo okna PCV lub okna PVC to jedne z najtańszych opcji na rynku. Tak zapewne będzie jeszcze przez wiele lat, choć z czasem zapewne coś się zmieni. Zmianie natomiast nie ulegnie ludzkie podejście do tego typu spraw, czyli remont ma być tanimi. Jeszcze jakiś czas temu ludzie wybierali najtańszą firmę do montażu okien i remontu wnętrza, ale dziś patrzą także na to, co inni mówią o danej firmie. Jednym słowem stawiają na grupę fachowców o tej wzorowej reputacji, a nie na kogoś kto bierze niewiele i wykonuje swoją pracę w niezbyt staranny sposób. Fachowiec tego typu raczej nie ma zbyt wielu zleceń.

Inne detale dotyczące finansów.

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że tanie okna PVC wyglądają tak niezbyt. Wywnioskować można to z tej narożnej próbki danego okna, którą zobaczyć da się w sklepie z oknami. Tego typu próbki ukazują różnice pomiędzy tanim oknem PCV, a nieco droższym oknem aluminiowym. Wielu z nas nie postawi na to droższe, bo chcą tanio wymienić konkretne okna. Czasami jest to nawet powiązane z tym, że żyjemy w mieszkaniu, w którym to okna są wstawione, ale nadal widać zaschniętą piankę izolacyjną i co równie istotne otwory okienne nie są starannie wykończonymi. Tak jest głównie ze względu na to, że wielu ludzi przelicza się z kosztami remontu, a inni ze znacznie mniejszym portfelem remontują po trochu. Tego typu remont to wymiana okien, wymiana drzwi i wstrzymanie się z pracami wykończeniowymi, tylko ze względu na to, że na takie prace trzeba dodatkowo zarobić przez te dwa lub trzy miesiące. Niektóre osoby wezmą rzecz jasna kredyt na taki właśnie remont, ale inne nie chcą słyszeć o kredytach i odsetkach, bo to dla nich niemal wyłącznie strata pieniędzy. Minusem jest rzecz jasna to, że remont wykonany połowicznie to wiele nieciekawie wyglądających detali, ale z tym godzi się wielu z nas, bo wielu szuka oszczędności nawet na tych drobnostkach.

Czy warto oszczędzać na oknach?

Pewnym jest to, że tanie okna PCV to także dodatkowe problemy. Takie okna może z czasem nieco wykrzywić ten porywisty wiatr. Jego działanie nawet słychać, czyli słychać to trzeszczenie okien. W tym rzecz jasna tkwi minus tanich okien z tworzywa, ale plus tkwi w tym, że są one znacznie tańszymi od drewnianych. Argument ten jest przekonującym dla dość wielu, choć wielu innych uznaje te tanie okna na które daje się piętnaście lat gwarancji za tandetę, bo po tych piętnastu latach producent konkretnych okien może już nie istnieć na rynku. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ludzie szukają połączenia okazyjnej ceny i znacznej trwałości, ale wielu zarabiających niewiele zadowoli się tymi tanimi oknami, bo dla nich to rzecz jasna ciekawa zmiana i poprawa stanu wizualnego mieszkania. Inni natomiast będą szukać okien z okleiną imitującą drewno lub innych modeli zaliczanych do tych znacznie ciekawszych, bo chcą w pewnym sensie wyróżnić własny dom lub mieszkanie.

Zapraszamy na NovoBudowa.pl

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *