Na kredyt we frankach szwajcarskich swego czasu skusiło się wielu Polaków. Obecnie prawie co piąty czynny kredyt mieszkaniowy jest zaciągnięty we frankach. Po latach okazało się jednak, że osoby, które zaciągnęły kredyty na mieszkania w złotówkach, płacą niższe raty od tych, które mają kredyt we frankach szwajcarskich. Dlaczego? Bo frank wciąż drożeje, więc sytuacja tych drugich staje się coraz gorsza. Frankowicze, są aktualnie grupą w najtrudniejszej sytuacji, jeśli chodzi o spłatę kredytów.
Wraz z początkiem 2020 roku wejdą w życie przepisy wydłużającej okres (z 18 do 36 miesięcy) i zwiększającej wartość pomocy (z 1,5 do 2 tys. zł miesięcznie) udzielanej osobom, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich i teraz borykają się z trudnościami w ich spłacie. Wprowadza ona również możliwość częściowego umorzenia w przypadku terminowego zwrotu części rat z tytułu udzielonego wsparcia. Okazuje się jednak, że ustawa frankowa niekoniecznie poprawi ich sytuację. Ba! Może ją nawet pogorszyć. Jak to możliwe? Najprościej mówiąc, jeśli ktoś skorzysta z proponowanych ułatwień to w okresie przejściowym rzeczywiście będzie mu łatwiej spłacać raty. Kłopot pojawi się jednak, gdy ten czas minie i będzie trzeba zwrócić pomoc. W efekcie frankowicze mogą więc pogłębić swoje problemy i wrócą do punktu wyjścia. Warto jednak podkreślić, że pomocną dłoń w spłacie kredytów frankowych wyciągają również same banki – pracownicy są otwarci na rozmowy i próbują znaleźć wspólne rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron. I to właśnie w tym porozumieniu należy upatrywać największej szansy na pozytywne wybrnięcie z zaistniałej sytuacji.

Dowiedz się ile Ty możesz odzyskać pieniędzy z kredytu we frankach – prześlij umowę i uzyskaj bezpłatną kalkulację Kancelaria Odszkodowawcza
Automobile Expert Sp. z o.o.
Kliknij aby zadzwonić 34 324 24 31
Kliknij aby zadzwonić 730-778-772
ul. Cegielniana 1, 42-280 Częstochowa
https://kancelariaae.pl/
biuro@kancelariaae.pl

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *