Codzienna praca, obowiązki domowe, a do tego chęć utrzymania kondycji i dobrze wyglądającej sylwetki. Sam nie wiem w jaki sposób udawało mi się to tak długo bez żadnej pomocy. Codziennie czas wyliczony co do minuty, żeby tylko nie pominąć nic istotnego, a jednocześnie mieć czas ugotować coś wartościowego, żeby dostarczyć organizmowi przed i po siłowni odpowiednią ilość makroelementów. Moje życie zmieniło odkrycie, które wydawało mi się na początku brzmieć mało poważnie. Była to dieta pudełkowa.

Na czym polega dieta pudełkowa?

W pierwszym momencie sama nazwa – dieta pudełkowa – brzmiała dla mnie bardzo absurdalnie. Szybko jednak zmieniłem swoje zdanie na jej temat. Cała magia tkwi w jej prostocie. Zamawiając dietę pudełkową wystarczy określić z firmą cateringową jaki rodzaj diety wybieramy (ja postawiłem na dietę sportową w TIM Catering) i ile kalorii dziennie potrzebujemy. Na tej podstawie ustalane jest odpowiednie menu i codziennie rano dostarczane są wszystkie posiłki, na cały dzień. Zazwyczaj jest to 5 posiłków (chyba, że wybierzemy dietę odchudzającą, wtedy 4):

  • Śniadanie,
  • Drugie śniadanie,
  • Obiad,
  • Podwieczorek,
  • Kolacja.

Do pięciu posiłków dochodzi odżywczy koktajl białkowy. Posiłki przeznaczone do jedzenie na zimno jeść można prosto z pudełka. Resztę bez problemu podgrzać można w mikrofali, na kuchence lub w piekarniku. Wszystko zależne jest od gustu. Zaleta jest taka, że wszystko jest już gotowe, więc przygotowanie się do posiłku, nawet przy jego odgrzewaniu, trwa maksymalnie kilka minut!

Jakie korzyści ma catering dietetyczny?

Najważniejszą korzyścią, jak dla mnie miała tania dieta pudełkowa Częstochowa jest niesamowita oszczędność czasu. Przy braku czasu na wszystko, możliwość zaoszczędzenia czasu, poświęcanego do tej pory na przygotowywanie jedzenia, stanowiła dla mnie ogromną zmianę. Pojawił się czas na wiele nowych zajęć i przede wszystkim na to, by w końcu trochę zwolnić. Nie musze już wszystkiego robić w biegu, co pozytywnie odbiło się na moim zdrowiu i nastroju. Dodatkowo fit catering pozwala mi lepiej kontrolować proporcje makroelementów oraz kaloryczność spożywanych przeze mnie posiłków. Każdy posiłek jest dokładnie wyliczony, a makroskładniki dostarczane w odpowiedniej proporcji i w odpowiednim czasie. W połączeniu ze zróżnicowanym menu daje to rozwiązanie idealne. Osobiście w przeciągu miesiąca zgubiłem 2 kg zbędnej tkanki tłuszczowej, nie zwiększając intensywności treningów!

Czy fit catering jest smaczny?

Jak najbardziej. Zamawiając dietę sportową spodziewałem się jedzenia miałkiego i pozbawionego smaku. Zawsze kojarzyła mi się z tym kuchnia wysokobiałkowa. Okazało się, że jedzenie bogate w białko i dobre dla sportowców może być również smaczne. Nie ma tu mowy o beznamiętnych posiłkach bez przypraw i o jednolitej konsystencji. Wszystko jest doprawione i przygotowane w punkt. Cudowne jest to, że catering dietetyczny w menu dla sportowców uwzględnia zdrowe słodkości. W końcu nie muszę sobie odmawiać przyjemnego jedzenia, bo wiem, że nie wpływa ono negatywnie na końcowy bilans kaloryczny, ani nie podnosi dziennego spożycia węglowodanów. Super rozwiązanie dla łasuchów jak ja, którzy chcą jednak zdrowo się odżywiać.

Jak zacząć przygodę z dietą pudełkową?

Ja zacząłem bardzo ostrożnie. Zamówiłem dostawę testową, żeby sprawdzić, czy jedzenie będzie dobre i trafia w mój gust. Tego samego dnia złożyłem zamówienie na kolejne 7 dni. Teraz jeśli wiem, że nigdzie nie wyjeżdżam, zamawiam dostawy na cały miesiąc z góry. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z taką formą cateringu skorzystać mogą z formularza, który pomoże wyliczyć niezbędną liczbę kalorii na dzień, zależnie od założonych celów i sposoby spędzania czasu. Ułatwi to wybór odpowiedniej wartości kalorii w zamówieniu. Można też skorzystać z samodzielnie wybranego menu, jeśli nie chcemy zdawać się na decyzje dietetyków. Polecam jednak korzystanie z gotowych zestawów, ponieważ gwarantują one najlepsze zestawienie posiłków pod kątem makroelementów. W ten sposób catering dietetyczny ma największy sens.

Czy dieta pudełkowa jest droga?

Wbrew pozorom fit catering nie musi być wcale drogi. Biorąc pod uwagę aktualne ceny artykułów spożywczych i chęć gotowania w domu smacznych i pełnowartościowych posiłków, korzystając ze składników wysokiej jakości, kuchnia domowa może wyjść nas drożej niż catering. Dodatkowo gotując w domu trzeba doliczyć koszty zużytej energii oraz czas, który na to poświęcamy. Posiłki w diecie pudełkowej potrafią kosztować od 40zł za dzień, a przy dłuższych zamówieniach doliczane są zniżki. Jeśli nie mieszkamy sami, warto namówić domowników, ponieważ za zamawianie więcej niż jednego zestawu na adres naliczane są dodatkowe zniżki.

Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Osobiście poleciłbym dietę pudełkową dla każdego, kto ceni swój czas i lubi jeść ze smakiem. Każdy znajdzie odpowiednie menu dla siebie, niezależnie od tego, czy nie je glutenu, nie trawi laktozy, czy też jest weganinem. Wystarczy chcieć odżywiać się zdrowo i smacznie. Szczególnie polecić mogę catering dietetycznyTIM Catering, z którego sam korzystam. Smaczne i pełnowartościowe posiłki przygotowane pod okiem dietetyka.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *