Na twoich meblach pojawiły się nieestetyczne rysy? Usunięcie ich wcale nie graniczy z cudem. Wystarczy, że zastosujesz sprytny sposób.
Przy usuwaniu rys z mebli i parkietów niezastąpione są… orzechy. Najlepiej sprawdzi się do tego orzech włoski – jest on najbardziej miękki i doskonale wnika w zarysowania. Wystarczy pocierać rysę orzechem, aż stanie się niewidoczna. Oczywiście proces ten niekiedy może być czasochłonny i wymagać kilku orzechów.
W przypadku niewielkich zadrapań można również wykorzystać roztwór z soku z cytryny i oleju roślinnego. Zwilżoną w roztworze bawełnianą szmatką pocieraj zadrapanie, aż przestanie być widoczne. Niczym farbka do mebli zadziała też torebka czarnej herbaty. Wystarczy zalać ją kilkoma łyżkami wrzątku i zanurzyć w niej wacik, a następnie wycisnąć na zarysowanie w meblach. Czynność należy powtarzać do czasu, aż rysa przybierze taki kolor jak powierzchnia mebli.
Pamiętajmy jednak, że domowe metody mogą się nie sprawdzić w przypadku bardzo głębokich ubytków i zarysowań. Problem może się również pojawić w przypadku ciemnego drewna, jak wiśnia czy mahoń czy mebli mocno lakierowanych.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *