Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk odwołał ze stanowiska jednego ze swoich zastępców Mirosława S., podejrzanego o potrącenie 10-letniego rowerzysty i nie udzielenie pierwszej pomocy.

– W związku z informacjami, jakie dotarły do Urzędu Miasta Częstochowy, dotyczącymi zdarzenia drogowego z udziałem pracownika funkcyjnego Urzędu Miasta, Mirosława Soboraka, Prezydent Miasta podjął decyzję o cofnięciu upoważnienia do reprezentowania organu wykonawczego miasta i odwołaniu go ze stanowiska – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Częstochowy. – Jego obowiązki zostały przekazane innym osobom. Urząd Miasta na bieżąco współpracuje ze służbami prowadzącymi czynności w sprawie wypadku w Nieradzie.

Policja ustaliła, że auto, które potrąciło 10-latka, zarejestrowane jest na Mirosława S, na co dzień mieszkającego w Dąbrowie Górniczej.  Dane dotyczące samochodu, który spowodował wypadek, udało się pozyskać z wideorejestratora samochodu, który w tym czasie był w pobliżu. Funkcjonariusze udali się do jego domu w dniu zdarzenia, ale go tam nie było. Policjanci zastali go następnego dnia rano. W momencie zatrzymania miał promil alkoholu w organizmie.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *