Drzwi wewnętrzne mogą się różnić sposobem otwierania, konstrukcją, materiałem wykonania, przeszkleniami, dekorami, wymiarami oraz różnego rodzaju akcesoriami dodatkowymi. Na, co więc zwrócić uwagę przy ich wyborze? 
Wybierając drzwi wewnętrzne powinniśmy się przede wszystkim dopasować je do naszego mieszkania. Powinny one kontrastować z kolorem podłogi. Aby nie dopuścić do zlania się kolorów w jedną całość, przy ciemnych panelach wybierajmy jasne drzwi i na odwrót. – Pamiętajmy także, aby wszystkie drzwi w domu były w jednym stylu – zaznacza firma Uniprofil. Wybierając kilka różnych, najpewniej stworzymy chaos wizualny. W przypadku domu lub piętrowego mieszkania możemy bez problemu rozróżnić te dwie strefy, stosując inne style na parterze i na piętrze. Jednak na tym samym poziomie najlepiej będzie pozostać przy jednym korze i wzorze – dodaje.
Wybierając odpowiednie drzwi wewnętrzne warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd zewnętrzny, ale również takie detale jak zawiasy, klamki itd. To właśnie one decydują o ostatecznej cenie drzwi; a często to właśnie ona jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze. Pamiętajmy, że cena w folderach  nie odnosi się do całkowitych kosztów drzwi, osobno dokupuje się klamkę oraz ościeżnice, do wyboru stałą lub regulowaną.  Kupując drzwi w sklepach, zwracajmy uwagę na cenę i na producenta. Unikajmy głownie tanich  modeli drzwi wejściowych, szczególnie tych sprowadzanych z Chin, jeśli chcemy żeby służyły nam one przez lata. Niedrogie  drzwi możemy kupować bezpośrednio od polskich producentów takich jak Uniprofil. Kupując drzwi prosto od producenta, nie płacimy marży narzucanej przez sklepy, do tego mamy pewność co do jakości produktu oraz otrzymujemy  fachowe doradztwo a także możliwość sprawnego montażu i transport. Jak zauważa przedstawiciel Uniprofil, nawet najtańsze drzwi z naszej firmy służą klientom długie lata.
Kolejnym etapem wyboru drzwi to kwestia tego, w którą stronę się obędą otwierać.Jest to bardzo ważne, a często zdarzają się pomyłki.Najłatwiej określić stronę drzwi stojąc w pomieszczeniu do którego otwierają się i wtedy jeżeli zawias jest z lewej strony to są Lewe, jeżeli z prawej strony to są Prawe, dobrze to obrazuje  rysunek  poniżej.Drzwi łazienkowe powinny otwierać  się na zewnątrz łazienki, natomiast pokojowe raczej do wewnątrz pokoju.W pomieszczeniach gdzie jest mało miejsca, to można zastosować drzwi przesuwne lub łamane.
Pamiętajmy również o tym, że wybierając drzwi o rozmiarze np. 80 cm, otwór w ścianie powinien mieć wymiar 90 cm. Jest to bardzo istotne i jeśli chcemy uniknąć pomyłki,doradźmy się  fachowca,lub zamówmy fachowy pomiar.
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *