Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Katowicach

Katowice to najważniejsze miasto regionu i to właśnie w nim rynek nieruchomości wciąż jest najbardziej rozwinięty. Obecnie kupujący mają do wyboru 2466 nowych mieszkań w 32 inwestycjach, a na rynku wtórnych ich liczba jest jeszcze większa. Warto jednak pamiętać, że rynek wynajmu na tym terenie jest nadal słabo rozwinięty. To sprawia, że Katowice to doskonałe miejsce na inwestowanie w nieruchomości. Lokale dostępne do zakupu idealnie się do tego nadają. Nowe mieszkania w Katowicach najczęściej są 2- lub 3-pokojowe, takich nieruchomości jest prawie 2000. Natomiast najpopularniejsze metraże to 35-65 metrów, a średnia cena za m2 wynosi 6556,83 zł. To sprawia, że za nowe mieszkania w Katowicach zapłacimy średnio 250000- 450000 zł.

A jak wyglądają warunki mieszkalne w Katowicach?

Mieszkania w Katowicach są stosunkowo tanie w porównaniu do innych miast. Natomiast rynek wynajmu na tym terenie nadal kuleje, to sprawia, że przybywa chętnych do inwestowania w nieruchomości. Jednak czy warunki mieszkalne zachęcają do zamieszkania w tym mieście? Katowice są prężnym ośrodkiem życia kulturalnego i centrum biznesowym regionu. To sprawia, że chętnych na wynajem mieszkania będzie coraz więcej. W mieście działa 51 szkół podstawowych oraz 47 szkół ponadgimnazjalnych. Na terenie Katowic znajduje się też kilkanaście uczelni, które przyciągają młodych ludzi, więc inwestowanie w nieruchomości stanie się jeszcze bardziej opłacalne. Natomiast mieszkańcy mogą liczyć na doskonałe warunki mieszkalne. W każdy zakątek całego miasta można dotrzeć jedną z 63 linii autobusowych lub tramwajowych. Służba zdrowia w Katowicach zawsze stała na wysokim poziomie, a do miejscowych placówek często przybywali mieszkańcy z różnych rejonów kraju. Na terenie miasta znajduje się ok. 11 szpitali oraz kilkadziesiąt przychodni.

A jak przedstawia się sytuacja w Częstochowie?

Częstochowa jest najbardziej znanym miejscem pielgrzymek w Polsce. Od kilku lat trwają też spekulacje, że wkrótce wejdzie w skład w metropolii górnośląskiej. Jednak nadal pozostaje poza jej granicami. Czy to oznacza, że warunki mieszkalne w Częstochowie są o wiele gorsze? Niekoniecznie, obecnie rynek nieruchomości dynamicznie się rozwija, nowych mieszkań w Częstochowie przybywa, a popyt na nie stale rośnie. Mieszkańcy nie będą również narzekać na warunki mieszkalne. Po mieście można się poruszać kilkudziesięcioma liniami sieci autobusowo-tramwajowej. W Częstochowie znajduje się 8 uczelni, 20 szkół ponadgimnazjalnych i 40 szkół podstawowych. W mieście działa też 6 szpitali oraz kilkanaście przychodni.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *