Niestety, pomimo tego, że mamy na rynku dostępnych tak wielu specjalistów, nie brakuje wciąż osób, które same – na własne życzenie, robią sobie wokół życia wiele problematycznych elementów dotyczących prawa. I potem się okazuje, że „płyną” z dodatkowymi kosztami, z dodatkowymi elementami finansowymi, co tez będzie się mogło przełożyć na bardzo konkrety rezultat, będący potem bardzo trudną do wyprostowania sytuacją. Wobec tego, zamiast zamartwiać się i kombinować, jeśli chodzi o takie czynniki, warto może byłoby jednak szybciej pójść po rozum do głowy.

Ignorancja może naprawdę kosztować

Niestety, jeżeli rzeczywiście sobie wszystko bagatelizujemy, no to trzeba będzie liczyć się z takim stanem rzeczy, w którym będziemy mogli sobie konkretnie to wszystko zorganizować. Nie wiadomo na ile tutaj będzie można sobie konkretnie zapewnić lepsze działania, które w konsekwencji będą mogły znaleźć przełożenie na bardzo konkretne i merytoryczne zajęcie się różnymi sprawami. Tutaj trzeba się naprawdę dobrze zastanowić nad paroma innymi kwestiami. Gdybyśmy mieli naprawdę idealnie poukładać wszystkie elementy, wiadomo oczywiście, że nie zrobimy tego samodzielnie, bez pomocy specjalistów.

Tym samym, trzeba naprawdę działać

Czyli – postawić na kontakt i otworzyć się na współpracę. To znaczy, niezależnie od tego z czym przychodzimy do prawnika, trzeba wykonywać polecenia i w maksymalnie szczegółowy sposób odpowiadać na pytania. Co za tym idzie, będziemy mogli w bardziej swobodny i elastyczny sposób pomóc w zakresie dobierania takich konkretnych rozwiązań, które będą się mogły naprawdę idealnie przełożyć na bardzo ciekawe czynniki. Na przykład, pod kątem bardzo wielu elementów, które będziemy potem mogli faktycznie wykorzystać i zastosować dla swojej wygody. Jest jeszcze jeden element, który wiąże się z tym, że ludzie naprawdę nie chcą się angażować we współpracę z prawnikiem.

Podświadomy lęk przed oceną społeczną

Chodzi o to, że nawet jeśli przychodzimy po rozwiązanie jakiegoś problemu, z tyłu głowy będzie się nam kołatało takie przekonanie, że będziemy przez to społecznie napiętnowani. Bo ludzie będą patrzeć i gadać za plecami. Skoro idziemy do prawnika, pewnie mamy coś na sumieniu. Tymczasem jednak, nie tylko wiele osób kompletnie nie będzie się tym interesowało. Nawet gdyby, to na pewno w pierwszej kolejności nie zakłada takiego scenariusza, w którym będziemy mogli mówić o bardzo wielu elementach, które też będą się przekładały na komfort oraz konkretne warunki.

Na pewno trzeba tu będzie też skoncentrować się na takim aspekcie, który będzie się wiązał z tym, że praca prawnika często będzie kojarzyła się z pewnego rodzaju społeczną nobilitacją. Co za tym idzie, trzeba będzie się naprawdę konkretnie zastanowić czy przypadkiem nie jest tak, że nasza mała sprawa będzie się przekładała na to, że prawnik potraktuje nas niepoważnie. Niestety, to są wszystko konsekwencje ograniczających przekonań, które są nam wpajane od pokoleń. W związku z tym trzeba sobie powiedzieć jasno i wyraźnie, że tutaj konkretnie liczy się naprawdę elastyczne podejście, co na pewno będzie się przekładało na różne zjawiska.

Autor artykułu: Szymon Kownacki
Prawo to moja specjalność i główne zainteresowanie. Artykuły powstają we współpracy z http://torun-adwokat.com.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *