Masz wrażenie, że twoje włosy stanęły w miejscu i po prostu przestały rosnąć? Dzięki odpowiedniej diecie i prostym zabiegom, które wykonasz w domowym zaciszu, twoje kosmyki staną się dłuższe. Zdradzamy sprawdzone sposoby.

Włosy powinny rosnąć centymetr na miesiąc. Oczywiście, o ile nic nie zakłóci im normalnego procesu wzrostu. Jeśli chcemy im nieco pomóc, powinnyśmy postawić przede wszystkim na odpowiednią dietę. Powinna być ona bogata w biało – warto więc sięgać po takie produkty, jak jajka, chude mięso, ryby czy rośliny strączkowe. Istotne jest również, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki witamin. Najważniejsze są A, E oraz te z grupy B. Kluczową rolę odgrywa tu biotyna, czyli witamina B7. Zdrowe i długie włosy zapewnią także minerały takie jak cynk, selen i żelazo. Ogromną rolę odgrywa także woda – powinniśmy pić przynajmniej dwa litry dziennie.

Poza tym pamiętajmy o odpowiednich kosmetykach pielęgnacyjnych – szampon i odżywka to oczywiście podstawa. Dobrze, gdyby były wykonane z naturalnych produktów i zawierały składniki, które stymulują wzrost włosów. Miejmy jednak na uwadze fakt, że zbyt częste mycie kosmyków może je uszkadzać i osłabiać. Najlepiej robić to 2-3 razy w tygodniu. Obowiązkowym etapem pielęgnacji powinny być też wcierki zawierające substancje aktywne, np. ekstrakty roślinne lub kofeinę, które poprawiają ukrwienie skóry głowy i stymulują włosy do prawidłowego wzrostu. W tym przypadku możemy sięgnąć albo po gotowe produkty, albo przygotować je w domowym zaciszu.

Poza tym będą szybciej rosnąć, jeśli systematycznie będziemy im serwować masaże skóry głowy. Można do nich wykorzystać ciepłe, naturalne oleje, dzięki czemu włosy nie tylko będą szybciej rosnąć, ale staną się miękkie, gładkie i błyszczące. Na które postawić? Strzałem w dziesiątkę będą olejek rycynowy, olejek z rozmarynu, olej łopianowy, olej lniany, olej z podbiału czy olejek lawendowy.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *