Podatnik będący osobą fizyczną, który korzysta z Internetu, może odliczyć od podstawy opodatkowania wydatki poniesione z tytułu użytkowania sieci. Niestety od 2014 roku przepisy ulegają zmianom, przez co warunki są coraz trudniejsze do spełnienia.

Kto nie może odliczyć internetu od podatku?

Nie mogą odliczyć sobie internetu od podatku osoby, które wcześniej (dwukrotnie) go odpisały od podatku.
Osoby, które w poprzednich latach korzystały z ulgi na internet co najmniej dwukrotnie (nie ma znaczenia czy następowało to bezpośrednio z roku na rok, czy wiązało się z dłuższą przerwą), stracą prawo do ulgi bezpowrotnie.

Który internet możemy odliczyć?

Możemy odliczyć internet domowy ale i mobilny. Nie ma już potrzeby udowadniania meldunku miejsca korzystania z internetu. Możemy sobie spokojnie odliczyć internet w telefonie, czy z laptopa.

Ile wynosi ulga na internet?

Ulga wynosi 760 zł brutto (kwota z podatkiem). Oznacza to, że jeśli na internet wydaliśmy 700 zł w ciągu ostatniego roku, to tyle możemy sobie odpisać. Natomiast jeśli wydaliśmy więcej niż 760 zł, odpisać możemy sobie jedynie 760 zł.

Jak odpisać internet w PIT?

Ulgę za Internet należy odpisać od dochodu. Wykazujemy ją w załączniku PIT/O. Służą do tego pola 21 i 22 – ulga internetowa podatnika i małżonka – wypełnia się jeśli małżonkowie rozliczają się wspólnie. Łączną kwotę odpisów od dochodu należy przenieść do podstawowego formularza zeznania rocznego: PIT-36 lub PIT-37.

 

 


 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *