Aby wybielić zęby, nie trzeba wcale wydawać fortuny na profesjonalne zabiegi. Na rynku istnieje wiele preparatów do wybielania zębów. Ale który wybrać? Czym się kierować? Jak one działają? O tym dowiecie się z tego artykułu.

Na kolor zębów człowieka wpływa bardzo wiele czynników. Pierwszym i chyba najważniejszym są uwarunkowania genetyczne. Nie każdy z nas odziedziczył śnieżnobiałe zęby. Poza czynnikami genetycznymi, na kolor zębów wpływ mają również: wiek, dieta, używki, leki I niedokładna pielęgnacja.

Co zrobić aby zęby miały bielszy odcień ? Oczywiście można to zrobić u stomatologa, ale I też.. w domu.
Wiele osób wybiera wybielanie zębów w domu, zarowno ze względu na jego rosnącą popularność, wygodę stosowania, jak i aspekt cenowy. Na rynku istnieje wiele preparatów do samodzielnego wybielania zębów, ale który wybrać?

Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% jest bardzo prostym w użyciu żelem do wybielania zebow w domu, pozbawionym skutków ubocznym towarzyszącym innym produktom do wybielania zębów. Dzieje się tak, ze względu na zastąpienie w recepturze produktu nadtlenku wodoru, nadtlenkiem karbamidu. Wykorzystanie tego ostatniego wpływa na radykalne ograniczenie pozabiegowej nadwrażliwości zębów zapewniając jednocześnie atrakcyjny ich wygląd. Krótkie – 30 minutowe sesje wybielania oraz możliwość przeprowadzenia ich w domu została doceniona nawet przez Cosmopolitan, który opisał działanie wybielaczy Dr. Martin Schwarz.

Zestaw do wybielania zebow Expert 38%.

Zestaw zawiera strzykawkę 5 ml z preparatem do wybielania i ulotkę informacyjną. Preparat używa się z termoplastycznymi nakładkami, lub z szynami stomatologicznymi. Producent zaleca jednak użycie tych ostatnich, ze względu na to, że szyny stomatologiczne są dokładniejszym odciskiem zębów, a co za tym idzie żelu wybielającego starczy na dłużej. Warto zwrócić uwagę na to, że strzykawkę z preparatem należy trzymać w temperaturze 2 – 8 stopni C, najlepiej w lodówce.
 5 ml wybielacza wydaje się być małą ilością, jednak jest ona wystarczająca do przeprowadzenia kuracji wybielania nawet kilka razy. Producent zaleca by używając preparatu wybielać jedynie zęby przednie (od czwórek do czwórek na obu łukach zębowych). Wybielanie np “ósemek” zdaniem producenta nie wpłynie znacząca no ostateczny efekt – rezultat nie będzie po prostu dla nikogo dostrzegalny. Jednocześnie zaoszczędzony w ten sposób preparat można użyć w kolejnej 30 min sesji na zębach przednich – zapewniając tym samym fajniejszy rezultat.

Co robimy po kolei?

1.    Bardzo dokładnie szczotkujemy i osuszamy zęby.
2.    Na nakładkach umieszczamy niewielką ilość preparatu (producent zaleca około 2-3 mm na każdy ząb)
3.    Po nałożeniu preparatu na szyny, nanosimy je na zęby (górną i dolną szczękę)
4.    Trzymamy je około 30 minut na zębach po czym dokładnie spłukujemy.

Ważne informacje:
Najlepsze efekty stosuje się po kilkukrotnym zastosowaniu preparatu, jednak efekty widać już po pierwszym zastosowaniu.
Podczas wybielania jak i do 2 godzin po nim, nie można jeść, pić i palić papierosów. Zaleca się również unikanie potraw o silnych pigmentach m.in.: marchewka, buraki itp). Preparatu nie powinny stosować osoby poniżej 18 roku życia, kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby przyjmujące silne leki.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *