Nowość w dziedzinie studiów magisterskich i podyplomowych w Częstochowie! Szkolnictwo wyższe w Częstochowie ciągle się rozwija. Nie tak dawno Akademia Jana Długosza zmieniła się w Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im Jana Długosza, podnosząc tym samym rangę na mapie edukacyjnej w Częstochowie. W Częstochowie swoją filię uruchamia także Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych.

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych powstało z potrzeby kompleksowego przygotowania kadry pedagogicznej w zakresie pedagogiki specjalnej. Z inicjatywy dyrektora i założyciela placówki, dr Artura Woźny, została stworzona oferta edukacyjna, poprzedzona badaniami wśród nauczycieli, którzy chcieli rozwijać swoje doświadczenie i umiejętności. Bogata oferta zawiera kierunki, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, jak i również nowe kursy, idące z duchem czasu reformy edukacyjnej w Polsce.
Na studiach magisterskich w ofercie jest pedagogika w systemie niestacjonarnym już od 1800 zł za semestr. Oferta studiów podyplomowych dla nauczycieli jest bardzo bogata. Wśród kierunków znajdziemy: logopedia, zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna , spektrum autyzmu – diagnoza terapia i edukacja ,oligofrenopedagogika , integracja sensoryczna, przygotowanie pedagogiczne, gimnastyka, rytmika i taniec , metodyka nauczana języka angielskiego, neurologopedia, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka , diagnoza i terapia pedagogiczna , arteterapia, surdopedagogika, tyflopedagogika, resocjalizacja i socjoterapia , zarządzanie oświatą – menadżer w oświacie , pedagogika lecznicza, bibliotekoznawstwo z biblioterapią, doradztwo zawodowe w szkole, bezpieczeństwo i higiena pracy.

Poza tym placówka oferuje również szkolenia, zarówno płatne jak i bezpłatne. Do wyboru mamy między innymi:

Kurs dla kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży (w wymiarze 10 godz.)

Kurs dla wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży (w wymiarze 36. godz.)

Warsztaty z Kartami Grabowskiego dla nauczycieli

Terapia behawioralna kurs 3-stopniowy

Mutyzm wybiórczy, nieśmiałość czy logofobia – diagnoza i terapia

szkolenia dla przedszkoli i szkół

Język migowy

Autyzm dziecięcy. Techniki wspomagające edukację oraz funkcjonowanie dziecka autystycznego oraz dziecka z zespołem Aspergera

Wspieranie zdolności dzieci w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (do 8 roku życia)

Szkolenia RAD PEDAGOGICZNYCH zgodne z priorytetami MEN 2016/2017

FILIA CZĘSTOCHOWA

Adres: ul. Wały Dwernickiego 117/121 42-202 Częstochowa

+48 884 215 073

czestochowa@pcud.edu.pl

http://czestochowa.pcud.edu.pl/

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *