Poznawanie nowych ludzi jest na porządku dziennym. Niektórzy z nowo poznanych stają się naszymi przyjaciółmi, inni nie. Są jednak też tacy, którzy będą chcieli wykorzystać tę znajomość do własnych celów. Jak rozpoznać takich “znajomych”? Istnieją pewne sytuacje, które powinny wzbudzić naszą czujność:

  • Znajomi odzywają się do Ciebie tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebują.
    Jest to jedna z podstawowych cech fałszywej przyjaźni. Jeśli twój znajomy odzywa się do Ciebie tylko wtedy kiedy czegoś potrzebuje, mogą to być bardzo przyziemne sprawy takie jak pożyczenie pieniędzy, to znak, że powinnaś się mieć na baczności. Pomaganie sobie nawzajem jest naturalną rzeczą i świadczy o tym, że jesteśmy dobrymi ludźmi. Wśród znajomych jest bardzo naturalne. Jeśli natomiast zaczynasz zauważać w tym to, że ktoś przychodzi do ciebie tylko wtedy kiedy czegoś potrzebuje, to znak, że coś jest jednak nie tak z tą relacją.

 

  • Znajomi umawiają się na wspólne wyjście całą paczką, ale nie zapraszają Ciebie.
    Poznawanie nowych znajomych ze znajomymi z bliższego kręgu jest całkowicie naturalną sytuacją. Jeśli natomiast ktoś pojawił się w naszej paczce stosunkowo niedawno i do tego zaczyna umawiać się na wspólne wypady z twoimi znajomymi, pomijając przy tym ciebie lub ukrywając to przed tobą, to znak, że dzieje się coś niepokojącego. 
  • Znajomi nigdy nie mają dla Ciebie czasu.
    Przyjaźń nie może być jednostronna. Jeśli często się zdarza, że twój znajomy znajduje wymówkę na to aby nie poświęcić ci czas, to znak, że znajomość dla niego nie jest ważna. Ta sytuacja zazwyczaj idzie w parze z poprzednim punktem, czy osoba ta odzywa się do ciebie tylko wtedy kiedy czegoś potrzebuje. Są to znajomi, którzy odzywają się wtedy, kiedy czegoś potrzebują, jednak jeśli ty czegoś potrzebujesz, zapadają się pod ziemię. 
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *