CZY SZKODZI NAM WODA Z PLASTIKOWYCH BUTELEK?

Czy szkodzi nam woda z plastikowych butelek? Woda jest nam niezbędna do życia, powinniśmy jej pić około 2 litrów dziennie, latem nawet więcej. Zazwyczaj kupujemy wodę w plastikowych butelkach. Warto jednak zwrócić uwagę na opakowanie życiodajnej wody. Plastik kryje kilka sekretów, o których mało kto wie.

 •  Zwracaj uwagę na oznaczenia na butelkach.
  Woda w plastikowych butelkach posiada oznaczenie trójkąta z liczbą w środku. Odnoszą się one do rodzaju plastiku, który użyto do wyprodukowania butelki. Powinieneś również unikać pojemników oznaczonych „3” i „7” (PVC i PC), ponieważ wydzielają szkodliwe substancje, które mogą przenikać do żywność i napojów. Butelki te pod działaniem czynników zewnętrznych takich jak na przykład działanie promieni słonecznych, mogą wydzielać  toksyczne substancje, które później dostają się do organizmu.

Polecamy: ŻÓŁTY NALOT NA ZĘBACH – JAK USUNĄĆ?

 • Nie używaj ponownie butelek plastikowych.
  Jeśli chcesz użyć tej samej butelki lub plastikowego pudełka po raz drugi – pamiętaj, że powinieneś używać pojemników wykonanych z polietylenu, które są oznaczone numerami „2” i „4”.

Polecamy: JAK POZBYĆ SIĘ CELLULITU

 • Plastikowa butelka może być prawdziwym gniazdem bakterii.
  W rzeczywistości poziom mikroorganizmów w tych butelkach często przekracza ilości, które są bezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętaj więc, aby myć ręce przed skorzystaniem z butelki.

Polecamy: DOMOWE SPOSOBY N KURZAJKI

 • Sprawdź źródło pochodzenia wody.
  Wiele firm wspomina na swoich butelkach, że woda, którą kupujemy, pochodzi z uroczego górskiego źródła. Niestety często się zdarza, że woda butelkowa to ta sama, którą mamy w kranie. Producenci są zobowiązani do podawania tych informacji na etykietach.

Polecamy: OBJAWY NOWOTWORÓW NA RĘKACH

 • Wody smakowe nie takie zdrowe jak przekonują producenci.
  Producenci mówią nam, że woda smakowa jest zdrowsza od napojów słodzonych takich jak np cola. Prawda jednak często bywa inna, gdyż ilość cukru użytego do stworzenia wody smakowej, często jest taka sama jak w napojach słodkich.

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *