Na zewnątrz zrobiło się ciepło, a to oznacza, że nasze ogródki mogą być atakowane przez szkodniki. Szczególnie uciążliwe są krety, mimo że wyglądają na urocze zwierzątka. Nie obgryzają one roślin, ale przez podkopywanie ziemi skutecznie je uszkadzają. Jak delikatnie wyprosić krety z naszego ogródka? Przedstawiamy kilka sprawdzonych a przy tym mało inwazyjnych sposobów na pozbycie się tych zwierzątek.

Kret ma średnio 18 centymetrów długości i waży około 100 gram.Mimo tego, że nie widzi ma bardzo wyczulony słuch. W ciągu doby około 12 godzin zajmuje mu kopanie tuneli. Czasami te tunele osiągają nawet kilometr długości!

Oto kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się kretów:

Czosnek i zioła 
Krety nie lubią aromatycznych i ostrych zapachów, dlatego warto się uzbroić na przykład w czosnek czy bazylię.  Jak je stosować? Wystarczy wrzucić kilka ząbków czosnku lub garść ziół (najlepiej świeżych) do kreciego korytarza i zalać niewielką ilością octu.

Cytrusy, a raczej ich spleśniałe skórki 
Wystarczy powrzucać je do rowu, który wykopały, a po kilku godzinach nie będzie po nich śladu.

Olejki aromatyczne 
jak już wspomnieliśmy, krety nie lubią intensywnych zapachów więc boją się również olejków aromatycznych. Polecamy skropić trawę i okolice ogrodzenia olejkiem. Szkodni nie będą wówczas wychodzić na zewnątrz.

Z plastikowej butelki, możemy zrobić hałasują wiatraki
Możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy, że umieścimy plastikową butelkę na długim kiju i wbijemy go w miejsca, gdzie krety kopią swoje rowki.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *