Szykujesz się do pracy, przeglądasz się w lusterku i nagle… twoim oczom ukazuje się opryszczka! Na dodatek masz przed sobą randkę z wymarzonym facetem, albo niezwykle ważną uroczystość. Co zrobić? Spróbuj ją pokonać za pomocą domowych sposobów.

W przypadku opryszczki liczy się przede wszystkim szybkość działania. Dlatego od razu gdy odczuwamy pierwsze symptomy świadczące o zbliżającej się opryszczce, powinnyśmy natychmiast zacząć działać.

Do walki z opryszczką wykorzystajmy sztuczki z zakresu medycyny naturalnej. Niezastąpiony okaże się przede wszystkim czosnek, który działa niczym naturalny antybiotyk, skutecznie zatrzymując rozwój wirusów, bakterii i grzybów. Jak go zastosować? Należy drobno posiekać lub zmiażdżyć ząbek czosnku, po czym przyłożyć go do opryszczki. Jeśli zmiany skórne są rozległe, należy powtórzyć zabieg kilka razy z rzędu, za każdym razem wykorzystując nowy ząbek czosnku.

Równie skuteczny w walce z opryszczką okaże się olejek z melisy. Wystarczy tylko posmarować nim swędzący pęcherzyk. W domowej apteczce warto mieć także olejek z drzewa herbacianego. Wykazuje on właściwości antywirusowe oraz odkażające. Na dodatek przyspiesza gojenie się ran.

Poza tym właściwości bakterio- i wirusobójcze wykazuje miód. Wystarczy posmarować nim opryszczkę, by ograniczyć rozprzestrzenianie się stanu zapalnego.

Oprócz tego możemy też sięgnąć po zioła takie jak mięta, rumianek i szałwia. Przygotowanym z jednego z nich naparem nasączamy wacik kosmetyczny i przykładamy w chore miejsce.

Zakażone miejsce można również smarować maścią cynkową, aspiryną namoczona w wodzie, czy robić okłady z aloesu.

Jeśli pierwsza pomoc nie przynosi rezultatów i opryszczka nie zniknie w przeciągu kilku dni, należy skonsultować się dermatologiem.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *