Brudne – a już szczególnie przypalone – żelazko pozostawia na naszych ubraniach plamy i brzydkie ślady. Zastanowisz się, jak go wyczyścić domowymi sposobami? Służymy pomocą!

1) Ocet

Wystarczy tylko nasączyć ściereczkę octem i pocierać nią okrężnymi ruchami ciepłą stopę urządzenia. Gdy zabrudzenia znikną, przetrzyj urządzenie wodą demineralizowaną.

2) Sok z cytryny

Wyciśnij sok z cytryny i nasącz nim ściereczkę. Następnie przyciśnij ją do ciepłego żelazka i spróbuj wprasować wykonując okrężne ruchy.

3) Soda oczyszczona

Przygotuj specjalną miksturę – połącz dwie łyżeczki sody oczyszczonej z jedną łyżeczką wody destylowanej i wymieszaj. Otrzymaną w ten sposób pastę nałóż na podstawę żelazka i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie usuń pozostałości mokrą szmatką. Na zakończenie wyczyść żelazko suchą ściereczką.

4) Pasta do zębów

Wyciśnij odrobinę pasty do zębów na stopę żelazka, a następnie rozprowadź ją ściereczką i pocieraj aż do usunięcia zabrudzeń. Następnie usuń pozostałości wilgotną ściereczką – zrób to bardzo dokładnie, aby nic nie pozostało na urządzeniu.

5) Folia aluminiowa

Zgnieć delikatnie folię aluminiową i rozłóż na desce do prasowania. Rozgrzej żelazko do średniej temperatury, odłącz żelazko od prądu i wyprasuj folię. Efekt wzmocnisz, jeśli wysypiesz na folii odrobinę soli.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *