Często zastanawiamy się, z czego wynikają nasze problemy dietetyczne. Nadmiar spożywanych kalorii, brak czasu i stres to czynniki, które w równym stopniu wpływają na występowanie chorób XXI wieku. Jak – poprzez odpowiednie planowanie – zorganizować dietę, by wrócić do prawidłowej masy ciała?

Dieta pudełkowa – patent na nowoczesne odżywianie?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta: nie zawsze jest to konieczne. Wyzwaniem, przed jakim stoi większość z nas, jest problem z umiejętnym zorganizowaniem czasu niezbędnego do spożywania posiłków. W rzeczywistości jemy byle gdzie, wykonując jednocześnie swoje obowiązki zawodowe. Catering dietetyczny w Wałbrzychu to forma odżywiania, w której… nic nie trzeba planować. Dlaczego?

Jedzenie otrzymujemy według ściśle określonego planu. Odpowiednio dobrane porcje otrzymujemy wcześnie rano, dzięki czemu możemy zabrać posiłek do pracy, szkoły lub na studia.

Oszczędzamy czas. Korzystając z możliwości, jakie daje catering dietetyczny, nie musimy wcale zagospodarować sobie czasu na przygotowanie posiłków. Wszystko otrzymujemy w wygodny sposób “na tacy”. W międzyczasie możemy poćwiczyć, zrelaksować się lub poczytać książkę.

Posiłki są przygotowane specjalnie dla nas. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że w ciągu dnia pozyskamy zbyt dużą ilość kalorii. Po prostu wartość kaloryczna zamówienia jest ustalana przez nas.

Korzyści wynikające ze wdrożenia cateringu dietetycznego

Jedzenie, które otrzymujemy w ramach cateringu, jest przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni i pod nadzorem dietetyków. Jeśli interesuje nas np. dieta dla diabetyków, to w ramach niej pozyskamy posiłek przygotowany wyłącznie ze składników o niskim indeksie glikemicznym. Zakres diet jest oczywiście znacznie szerszy. Zamawiający może np. otrzymać dania przygotowane na podstawie zaleceń dla:

sportowców,

osób wykonujących ciężką pracę fizyczną,

wegetarian,

wegan,

osób, które stosują dietę keto itd.

Zarówno zakres diety, jak i częstotliwość otrzymywania posiłków, można zdefiniować w trakcie zamawiania usługi. Użytkownik może też skorzystać z dodatkowego pakietu naczyń, pojemników i sztućców, dzięki którym może spożyć swój posiłek dosłownie wszędzie. Zarówno dieta dla diabetyków, jak i inne metody odżywiania, są dobrane tak, aby dana osoba nie musiała samodzielnie przygotowywać żadnego posiłku. Warto również dodać, że istnieje możliwość zamówienia diety dla konkretnej grupy osób. Tym samym Zamawiający może zlecić dostawę smacznego jedzenia dla siebie i swoich bliskich. To idealny sposób, by zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Reasumując, catering dietetyczny to prosty i skuteczny sposób na odchudzanie. Dzięki niemu można zdrowo jeść i jednocześnie oszczędzać czas, który można wykorzystać na dowolną aktywność.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *