Dopełnieniem całej uroczystości ślubnej jest sesja ślubna plenerowa stanowiąca również piękną pamiątkę. Marzeniem wielu Par Młodych jest wykonanie jej za granicą, mimo to decydują się na nią nieliczni, gdyż sesja ślubna za granicą wydaje się dość trudna do zorganizowania. Jednak nic bardziej mylnego! Przekonaj się jak niewiele potrzeba by mieć wymarzone zdjęcia w zagranicznych plenerach.

Dlaczego pary decydują się na sesje ślubne za granicą?

Według Aleksandry Nowak, fotograf w https://czterykadry.pl/ „…są różne przyczyny takiej decyzji. Jednak do najczęściej wymienianych należą : pewna pogoda jaką Państwo Młodzi zastaną na miejscu. Fakt, że kochają podróżować i chcą wrócić w miejsce w którym już kiedyś byli. Pragną mieć wyjątkowe/nietuzinkowe zdjęcia z sesji ślubnej lub chcą się po prostu “wyrwać” z codzienności…”.

Jak zaplanować sesję ślubną za granicą – dodatkowy dzień

Gdy wykonujemy sesję ślubną w miejscu zamieszkania mamy swobodę decyzji, co do daty jej wykonania. Bez problemu przełożymy ją również na inny dzień, gdy pogoda okaże się kiepska. Jednak w przypadku sesji za granicą, gdy bilety mamy już wykupione dobrze jest mieć zapasowy dzień na wypadek niepogody. Taki dodatkowy dzień daje nam, aż do 50% więcej szans na dobre warunki. Ponadto jeśli pogoda dopisze to możemy podzielić sesję na 2dni i zrobić przepiękne zdjęcia o wschodzie słońca z przerwą na wypoczynek w ciągu dnia.

Transport – nie zawsze samolotem

Sesja ślubna za granicą nie musi wiązać się z lotami samolotem. Możemy również skorzystać z własnego transportu, szczególnie w regionach będących w bliskich granicach z Polską. Samochód to dobra opcja w przypadku sesji ślubnej w Budapeszcie, Dreźnie czy Pradze. Daje nam to możliwość dopasowania terminu wyjazdu z mniejszym wyprzedzeniem, dodatkowo mamy możliwość zatrzymania się po drodze na zdjęcia. Pamiętajmy wtedy, aby przyjąć czas przyjazdu dłuższy niż pokazuje nawigacja i zaplanować odpoczynek po dotarciu do celu.

Sesja ślubna za granicą – jakie kierunki najczęściej wybierają Pary Młode?

Aleksandra Nowak odpowiada : „Najczęściej Włochy – tanie loty, różnorodność powala i zachwyca cały świat. Przyrody i miast zarówno wzdłuż morza jak i nad jeziorami. Jednak ostatnie sezony modne są kraje skandynawskie i Islandia 🙂 jednak ja pojadę nawet na koniec świata!”

Nie da się ukryć, że sesje zagraniczne kosztują, jednak pamiętajmy, że pamiątka w postaci zdjęć jest na całe życie. Dobrze planując można te koszty w dużym stopniu ograniczyć, a dobry fotograf posiadający doświadczenie na pewno Wam w tym pomoże.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *