Wspomagają trawienie, pomagają zwalczyć przeziębienie, wyciszają, poprawiają odporność, działają regenerująco na naszą cerę, paznokcie, czy włosy. Zioła, bo to właśnie o nich mowa, powracają w wielkim stylu do naszych łask. Nie ma się zresztą, co dziwić – ziołolecznictwo leży przecież u podstaw medycyny.

Fitoterapia, czyli ziołolecznictwo było powszechne w medynie ludowej już od stuleci i na długo przed wykształceniem nowoczesnej farmakologii. Zioła stosowano zarówno wewnętrznie, w formie naparów do picia, jak i zewnętrznie w formie okładów. Nie ma się więc co dziwić, że dziś – zwłaszcza w panującym eko trendzie – chętnie sięgamy po to, co dała nam matka natura. Gotowe mieszkanki ziół można znaleźć praktycznie w każdym domu. Wyróżniają się one łagodnym działaniem oraz brakiem toksyn i skutków ubocznych. Z powodzeniem mogą więc po nie sięgać osoby cierpiące na różne dolegliwości. Szczególną popularnością cieszy się Pepthym X Thymus

Niesłabnącą popularnością cieszą się na przykład oryginalne zioła szwedzkie renomowanej firmy Langsteiner, które stanowią unikatową kompozycję ziół w formie nalewki na bazie alkoholu etylowego. Zawierają one głównie surowce goryczkowe i aromatyczno-gorzkie, a także olejki eteryczne. Wśród nich są między innymi: korzeń goryczki, arcydzięgiel, myrra, mniszek, owoc orzecha włoskiego, dziewanna, gorzka pomarańcza, imbir, cynamonowiec oraz kardamon.

Sprawdź: Zdrowy Sklep

Zioła szwedzkie doskonale wpływają na procesy trawienia. Pobudzają bowiem wydzielanie soków trawiennych – śliny, żółci i soku żołądkowego – a dzięki temu ułatwiają przyswajanie składników pokarmowych. Jeśli kompozycja ziół szwedzkich jest spożywana przed posiłkiem, z pewnością zauważymy poprawę apetytu. Zioła sprawdzają się również we wszelkich zaburzeniach związanych z trawieniem, a więc pomogą w problemach żołądkowo-jelitowych, zaparciach, kolkach czy wzdęciach.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że zawierają niewielką ilość alkoholu. Nie mogą więc sięgać po nie ani kobiety w ciąży, ani matki karmiące. Z kolei osoby cierpiące na niewydolność nerek, niedrożność jelit, nadciśnienie lub uszkodzenie wątroby powinny skonsultować się z lekarzem, zanim zaczną je stosować.

Facebook Comments Box

Jeden komentarz

  1. Artykuł przyjemny dla oka i użyteczny. Na innych stronach formatowanie tekstu czasami woła o pomstę do nieba. Jak widzę ścianę tekstu to po prostu wychodzę. Tutaj odpowiednie odstępy i treść. Na pewno będę zaglądał tutaj częściej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *