Oczy są jednym z elementów, na który zwracamy szczególną uwagę już podczas pierwszego spotkania. Co zatem zrobić, jeśli opadająca powieka odbiera im cały blask? Odpowiedzią i rozwiązaniem problemu może być plastyka blepharoplastyka. Co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem?
Skóra na powiekach jest cienka i nie zawiera tkanki tłuszczowej. Wraz z upływem lat staje się ona coraz bardziej wiotka. Rozwiązaniem na te dolegliwości jest blefaroplastyka, czyli korekcja powiek. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w obrębie twarzy. Decydują się na niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Zazwyczaj są to osoby po 35. roku życia, jednak problem opadającej powieki bywa dziedziczny i może stwarzać problemy w o wiele młodszym wieku.
Wskazaniem do zabiegu są między innymi: nadmiernie luźna skóra powiek, opuchnięte górne powieki, opadające powieki, worki i cienie pod oczami, wiotka skóra ograniczająca pole widzenia. W czasie operacji chirurg dokonuje niewielkich nacięć w naturalnym załamaniu powieki (w przypadku powiek górnych) bądź poniżej brzegu rzęsowego (w przypadku powiek dolnych), a następnie wycina nadmiar skóry, czy tłuszczu.
Można zdecydować się też na metodę bez skalpela, czyli laserową plastykę powiek. Istota zabiegu jest zasadniczo taka sama. Różnica polega głównie na tym, że chirurg operuje laserem, a nie skalpelem. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku zabiegi nie są inwazyjne. Pacjenci opuszczają klinikę najczęściej po godzinie – jeśli jest robiony w znieczuleniu miejscowym, bądź po około dobie – w przypadku znieczulenia ogólnego.
Operacja powiek jest jedną z najlepszych metod odmładzania twarzy – dzięki niej efekty są szybko zauważalne i odmłodzenie jest widoczne niemal od razu. Plastyka powiek nie ogranicza się jednak wyłącznie do chęci poprawy wyglądu. Opadająca powieka może bowiem powodować zmęczenie oczu, ciężkość powiek, bóle głowy, a także mocno ograniczać pole widzenia.
Artykuł Partnera: Medyk Centrum