Budzisz się rano i masz wrażenie, że twoje usta w jednym miejscu są niesamowicie nabrzmiałe. Pędzisz do lustra i twoim oczom ukazuje się ona… Tak! Ponownie masz opryszczkę! Spróbuj ją pokonać za pomocą domowych sposobów.

Pierwsze objawy opryszczki to swędzenie, pieczenie i mrowienie skóry w okolicy ust. W dalszej kolejności pojawiają się niewielkie pęcherzyki wypełnione płynem surowiczy. Jeśli tylko odczuwasz pierwsze symptomy świadczące o zbliżającej się opryszczce, powinnaś natychmiast zacząć działać. Jeśli nie chcesz – bądź nie wierzysz – w specyfiki dostępne w aptece, możesz pozbyć się opryszczki domowymi sposobami. Jedną z najpopularniejszych metod jest przykładanie do bolesnych zmian plasterka czosnku bądź kawałka cebuli. Nie wolno jednak przykładać ich zbyt długo.

Zwolennicy naturalnych metod walki z opryszczką polecają również melisę. To zioło, które wykazuje działania przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Wystarczy więc, że przyłożymy je do chorobowo zmienionego miejsca. W podobnym sposób zadziałają też mięta, herbata, rumianek oraz szałwia.

Opryszczki pozbędziemy się, gdy posmarujemy ją olejkiem z drzewa herbacianego. Wykazuje on właściwości antywirusowe oraz odkażające. Na dodatek przyspiesza gojenie się ran.

Właściwości bakterio i wirusobójcze ma również miód. Posmarujmy nim opryszczkę, a ograniczymy rozprzestrzenianie się stanu zapalnego i dodatkowo skutecznie nawilżymy podrażnioną skórę ust.

Polecamy także wypróbowanie liści aloesu – miąższ przyspieszy gojenie się zmiany.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *